fot. Klub Kolarski Ziemia Darłowska

Na torze w Pruszkowie rozpoczęły się młodzieżowe mistrzostwa Polski. Pierwszego dnia rozegrano zmagania w wyścigu drużynowym i sprincie drużynowym.

W sprincie drużynowym orliczek zdecydowanie najlepsze były Nikola Seremak i Nikola Sibiak z Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska. Reprezentantki klubu z Darłowa w kwalifikacjach uzyskały czas 34,567 i wyprzedziły rywalki o prawie 3 sekundy. W finale Seremak i Sibiak zmierzyły się z Natalią Szymczak i Wiktorią Polak (UKS TFP Jedynka Kórnik). Drużyna Ziemi Darłowskiej jeszcze poprawiła swój wynik (34,289) i wygrała z przewagą ponad 5 sekund. Brązowy medal zdobyły Julia Kowalska i Oliwia Majewska z MAT ATOM Deweloper Wrocław.

Sprint drużynowy orliczka

W rywalizacji orlików wyrównaną walkę o zwycięstwo stoczyły zespoły UKS-u Copernicus -CCC Toruń i ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz. Ostatecznie w kwalifikacjach i w finale Daniel Rochna, Wojciech Urbański i Maciej Kwiatkowski okazali się lepsi od Kajetana Albanowskiego, Cezarego Łączkowskiego i Dawida Migasa. W sprincie drużynowym juniorek wygrały Natalia Nieruchalska i Nikola Wielowska (Ziemia Darłowska), a najlepszymi juniorami zostali Przemysław Deręgowski, Tomasz Dobrzyński i Michał Rząca (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz).

Sprint drużynowy orlik

Sprint drużynowy juniorka

Sprint drużynowy junior

W wyścigu drużynowym młodzieżowców triumfowali Wojciech Ceniuch, Nikodem Grzenkowicz, Jakub Soszka i Marcel Modliński. Kolarze GKS-u Cartusia w Kartuzach w finale uzyskali czas 4:11,480 i wygrali z zespołem Klubu Tarnovia (Filip Prokopyszyn, Szymon Potasznik, Mateusz Kostański i Wojciech Bystrzycki) – 4:12,510. W finale orliczek Karolina Kumięga, Patrycja Lorkowska, Anna Sagan i Paulina Pastuszek (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling) wykręciły czas 4:35,257, pokonując o ponad 4 sekundy ekipę UKS TFP Jedynka Kórnik (Joanna Golec, Dominika Bykowska, Wiktoria Polak, Karolina Lipiejko). W kategorii juniorskiej wygrali Julia Włodarczyk, Wiktoria Milda, Karolina Urban i Iga Wiklińska (ALKS Stal Big Star Grudziądz) oraz Radosław Frątczak, Igor Sęk, Mateusz Sawicki i Adam Woźniak (UKS Copernicus-CCC-SMS Toruń).

Wyścig drużynowy orlik

Wyścig drużynowy orliczka

Wyścig drużynowy juniorka

Wyścig drużynowy junior

Poprzedni artykułPolskie zwycięstwa na zawodach w Brnie
Następny artykułMMP 2020: Omnium, sprint i keirin zakończone
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.