fot. Młoda Photography

W Pruszkowie zakończyły się młodzieżowe mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym. Ostatniego, trzeciego dnia odbyły się zmagania w sprincie, keirinie oraz madisonie.

W sprincie orliczek najlepsza okazała się Nikola Sibiak. Zawodniczka Ziemi Darłowskiej wygrała kwalifikacje oraz kolejne rundy, w tym dwa pojedynki finałowe ze swoją koleżanką klubową Nikolą Seremak. Najlepszą juniorką została Natalia Nieruchalska (Ziemia Darłowska), która pokonała inną zawodniczkę zespołu z Darłowa, Nikolę Wielowską.

Sprint orliczka

Sprint juniorka

Mistrzem Polski orlików w keirinie został Mateusz Sztrauch. Reprezentant KTLC Konin wyprzedził w finale Mateusza Miłka i Cezarego Łączkowskiego. Wśród juniorów wygrał Tomasz Grzesiak z LUKS Trójka Piaseczno. Medale zdobyli także Konrad Burawski i Kacper Chrystek.

Keirin orlik

Keirin junior

Ostatniego dnia odbyły się także zmagania w madisonie. Wśród młodzieżowców zdecydowanie z wynikiem 72 punktów wygrali Filip Prokopyszyn i Szymon Potasznik z Klubu Kolarskiego Tarnovia. Drugie miejsce z dorobkiem 46 punktów zajęli Nikodem Grzenkowicz i Jakub Soszka z GKS Cartusia w Kartuzach. Najlepszymi juniorami zostali Radosław Frątczak i Adam Woźniak z UKS Copernicus-CCC-SMS Toruń.

Madison orlik

Madison junior

W kategorii orliczka dwie pierwsze pozycje zajęły reprezentantki klubu TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team – Anna Sagan/Patrycja Lorkowska i Paulina Pastuszek/Karolina Kumięga. W madisonie juniorek triumfowały Iga Wiklińska i Wiktoria Milda z ALKS Stal Big Star Grudziądz.

Madison orliczka

Madison juniorka

Poprzedni artykułMMP 2020: Omnium, sprint i keirin zakończone
Następny artykułGrand Prix Favorit Brno 2020: Popis Biało-Czerwonych w Czechach
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.