Drugi dzień zmagań w mistrzostwach świata w kolarstwie torowym za nami. Reprezentacja Polski, podobnie jak wczoraj, zdobyła jeden medal – tym razem to Polki (Maja Tracka, Olga Wankiewicz, Anna Długaś, Tamara Szalińska, Wiktoria Milda) zajęły trzecie miejsce w drużynowym wyścigu na dochodzenie juniorek.

Drużynowy wyścig na dochodzenie juniorek

Brąz w drużynowym wyścigu na dochodzenie wywalczyły Polki (4:42,856) – Maja Tracka, Olga Wankiewicz, Anna Długaś, Tamara Szalińska i Wiktoria Milda, które w finale B były lepsze od Białorusinek (4:48,746; Katsiaryna Rusak, Alina Karotkina, Iryna Chuyankova, Kseniya Shynkarenka). W biegu o złoto triumfowały Rosjanki (Alena Ivanchenko, Inna Abaidullina, Alina Moiseeva, Valeria Valgonen), przed Francuzkami (Lara Lallemant, Benedicte Ollier, Flavie Boulais, Jade Labastugue, Doriane Kaufmann).

Wyniki

Drużynowy wyścig na dochodzenie juniorów

Polska czwórka w składzie: Piotr Maślak, Dominik Ratajczak, Kamil Dolak i Jakub Lewandowski osiągnęła piąty wynik w pierwszej rundzie, przez co nie zdołała zakwalifikować się do finałów. W biegu o złoto z czasem 4:02,610 zwyciężyli Niemcy (Benjamin Boos, Luis-Joe Luehrs, Ben Felix Jochum, Jasper Schoeder, Nicolas Zippan), którzy pokonali reprezentantów Włoch – Bryana Olivo, Andreę Violato, Lino Colosio, Alessio Delle Vedove i Samuele Miona (4:03,547). Podium uzupełnili Rosjanie (Daniil Zarakovskiy, Grigorii Skorniakov, Mikhail Postarnak, Mark Kryuchkov, Dmitrii Dolzhikov).

Wyniki

Sprint juniorek

Na ćwierćfinale rywalizację w sprincie juniorek zakończyła Natalia Wężyk – Polka w trzech biegach uległa Kazaszce, Yuliyi Golubkovej. Druga z naszych reprezentantek, Joanna Błaszczak, odpadła w 1/8 finału, gdzie zmierzyła się z Anną Jabornikovą z Czech. Dalsza część zmagań już jutro – do półfinałów zakwalifikowały się Alina Lysenko (Rosja), Mia Deye (USA; pierwsza para), Alla Biletska (Ukraina) i wspomniana wcześniej Yuliya Golubkova (druga para).

Lista startowa półfinałów

Scratch juniorów

Mistrzem świata w wyścigu „na kreskę” zwyciężył Kanadyjczyk Carson Mattern, który jako jedyny zdołał nadrobić okrążenie nad rywalami. Spośród reszty kolarzy najszybszy był Pascal Tappeiner ze Szwajcarii, a trzecią pozycję zajął Lorenzo Ursella (Włochy). Jakub Lewandowski uplasował się na dziewiątym miejscu.

Wyniki

Keirin juniorów

Do półfinału keirinu zakwalifikowało się dwóch reprezentantów Polski – Marcin Marciniak i Tomasz Grzesiak. Pierwszemu z nich udało się awansować do finału, natomiast Tomasz Grzesiak, z powodu kraksy, nie ukończył swojego biegu. W finale triumfował Nikita Kalachnik (Rosja), przed Jakubem Malaskiem (Czechy) i Davidem Shekelashvilim (Rosja). Marcin Marciniak został relegowany, przez co zakończył zmagania na piątej pozycję. W finale B najszybszy był Mattia Predomo (Włochy), a Tomasz Grzesiak zajął czwarte miejsce.

Wyniki

Wyścig eliminacyjny juniorek

Mistrzynią świata juniorek w wyścigu eliminacyjnym została Amerykanka Kaia Schmid, która na ostatnich rundach okazała się lepsza od Lany Eberle (Niemcy). Podium uzupełniła Czeszka Gabriela Bartova. Reprezentantka Polski, Wiktoria Milda, zajęła 12. miejsce.