fot. UEC

Przed nami trzeci dzień rywalizacji w mistrzostwach świata juniorów w kolarstwie torowym. Dziś zawodnicy i zawodniczki powalczą o medale w sprincie, omnium, wyścigu punktowym, a także indywidualnym wyścigu na dochodzenie.

Przez cały dzień rozgrywane będą dwie konkurencje – sprint mężczyzn (do 1/8 finału) i omnium kobiet. W pierwszej z tych konkurencji zobaczymy dwóch naszych reprezentantów – Mateusz Przymusiński i Marcin Marciniak. Głównymi faworytami zmagań wydają się być Nikita Kalachnik, David Shekalashvili (Rosja), Jakub Malasek (Czechy), Max-David Briese czy Willy Leonhard Weinrich (Niemcy), który we wczorajszym keirinie, podobnie jak Marcin Marciniak, ucierpiał w kraksie.

W kwalifikacjach do omnium zobaczymy Olgę Wankiewicz, aktualną brązową medalistkę młodzieżowych mistrzostw Europy w tej konkurencji. W kontekście rywalizacji o medale groźne będą też Inna Alaidullina (Rosja), Flavie Boulais (Francja), Marith Vanhove (Belgia), Yuli van der Molen (Holandia) czy Lana Eberle (Niemcy), które, podobnie jak Polka, uplasowały się na wysokich lokatach w mistrzostwach Europy. O dobry wynik może powalczyć też Kaia Schmid (USA).

Dziś rozegrane zostaną też finały wyścigu punktowego i indywidualnego wyścigu na dochodzenie mężczyzn. W wyścigu punktowym Polskę reprezentować będzie Dominik Ratajczak, który ma za sobą dobre mistrzostwa Europy. Oprócz niego o czołowe lokaty powinni się bić Gregory Pouvreault (Francja), Mikhail Postarnak (Rosja), Tobias Mueller (Niemcy) czy Renzo Raes (Belgia). W zmaganiach mężczyzn na 4 kilometry faworytami są między innymi Samuele Bonetto (Włochy), Ben Felix Jochum czy Jasper Schroeder (Niemcy). Polacy nie znaleźli się na liście startowej.

W sesji wieczornej odbędą się półfinały, a następnie finały sprintu kobiet. O wejście do rywalizacji o złoto powalczą Alina Lysenko (Rosja), Mia Deye (USA; pierwsza para), Alla Biletska (Ukraina) i Yuliya Golubkova (Kazachstan; druga para). Główną faworytką do zwycięstwa jest Rosjanka, Alina Lysenko.

Zmagania będą transmitowane na kanale ONTime Sports w serwisie YouTube.

Live timing mistrzostw

Poprzedni artykułMŚ juniorów w Kairze 2021: Brąz Polek w drużynowym wyścigu na dochodzenie
Następny artykułMŚ juniorów w Kairze 2021: Dominacja Rosji
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.