Ostatniego dnia mistrzostw świata w Apeldoornie Adam Brzozowski i Kamil Kuczyński zdobyli brązowy medal w sprincie tandemów. Wcześniej złoty medal w wyścigu na 4 kilometry tandemów wywalczyli Marcin Polak/Michał Ładosz, a Anna Harkowska była druga w wyścigu na 3 kilometry.

Głównym punktem czwartego dnia mistrzostw był sprint. W kwalifikacjach tandemów mężczyzn Adam Brzozowski i Kamil Kuczyński uzyskali trzeci wynik – 10.078. Polacy byli wolniejsi tylko od Brytyjczyków – Neila Fachiego/Matthewa Rothermanna (09.778) i Jamesa Balla/Petera Mitchella (09.950). Marcin Polak i Michał Ładosz zajęli 13. miejsce z czasem 10.730.

Brzozowski i Kuczyński awansowali do ćwierćfinału. W tej rundzie mieli wolny los, gdyż Niemcy Kai-Kristian Kruse i Robert Forstemann nie wystartowali. W półfinale polski tandem przegrał 0:2 Ballem i Mitchellem. W rywalizacji o brąz Polacy wygrali 2:0 z Holendrami Tristanem Bangmą i Patrickiem Bosem. Mistrzami świata zostali Fachie i Rothermann.

Wyniki sprintu tandemów mężczyzn

Wśród kobiet Karolina Rzepa i Edyta Jasińska awansowały do ćwierćfinału z ósmym czasem kwalifikacji. Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław zajęły 9. miejsce. W 1/4 finału Rzepa i Jasińska przegrały z Sophie Thornhill i Helen Scott. To właśnie Brytyjki sięgnęły po końcowe zwycięstwo. W finale wygrały z Australijkami Jessicą Galagher i Madison Janssen. Brązowy medal zdobyły Holenderki Larissa Klaassen/Imke Brommer. Polski duet uplasował się na 7. pozycji.

Wyniki sprintu tandemów kobiet

W finale scratchu kategorii C4 na 15 kilometrów wystartował Zbigniew Maciejewski. Polski kolarz zajął 13. miejsce. Okrążenie nadrobili Diego German Duenas Gomez i Ronan Grimes. Złoty medal wywalczył Kolumbijczyk.

Wyniki scratchu C4 mężczyzn

W sprincie drużyn mieszanych najlepsi okazali się Chińczycy w składzie: Li Zhangyu, Wu Guoqing i Lai Shanzhang. W finale wygrali oni z zespołem Wielkiej Brytanii. Na podium stanęli również Australijczycy.

Wyniki sprintu drużyn mieszanych

W scratchu pozostałych kategorii mistrzami świata zostali Australijczycy Alistair Donohoe (C5) i David Nicholas (C3).