Anna Harkowska zdobyła srebrny medal w wyścigu indywidualnym na 3 kilometry. Polka była również czwarta w scratchu. Tuż za podium uplasował się także tandem Adam Brzozowski/Kamil Kuczyński.

Wczoraj złoty medal w wyścigu na 4 kilometry zdobyli Marcin Polak i Michał Ładosz. Trzeciego dnia mistrzostw w Apeldoornie polski dorobek medalowy powiększyła Anna Harkowska. Polka była druga w wyścigu indywidualnym na dochodzenie na dystansie 3 kilometrów kategorii C5. W kwalifikacjach nasza zawodniczka uzyskała czas 3:47,049. Pozwoliło jej to na zajęcie drugiego miejsca i awans do wielkiego finału. W nim zmierzyła się z Sarah Storey, która była w kwalifikacjach o 10 sekund szybsza. W walce o złoto Brytyjka szybko wyprzedziła Polkę i wyścig został odstrzelony.

Wyniki wyścigu indywidualnego na 3km C5 kobiet

W wyścigu na 4 kilometry mężczyzn na dochodzenie w kategorii C4 wystartował Zbigniew Maciejewski. Polski kolarz odpadł w kwalifikacjach z wynikiem 5:19,590. Tym samym zajął 18. lokatę. W wyścigu o złoto Słowak Josef Metelka pokonał Brytyjczyka George’a Peasgooda.

Wyniki wyścigu indywidualnego na 4km C4 mężczyzn

Anna Harkowska jechała dzisiaj również w wyścigu scratch. Polka zajęła 4. miejsce, finiszując najlepiej wśród zawodniczek bez nadrobionego okrążenia. Wygrała Sarah Storey, która nadrobiła aż dwie rundy. Podium uzupełniły Crystal Lane-Wright i Samantha Bosco z jednym okrążeniem na plusie.

Wyniki scratch C5 kobiet

Tym samym zakończono zawody testowe w omnium. Anna Harkowska zakończyła wielobój na 4. pozycji z wynikiem 128 punktów. Wygrała Sarah Storey z dorobkiem 156 punktów. W tej konkurencji nie przyznano medali.

Wyniki zawodów testowych omnium C5 kobiet

Adam Brzozowski i Kamil Kuczyński zajęli 4. miejsce w wyścigu na kilometr tandemów (kategoria B). Polacy uzyskali czas 1:02,027 i z trzecimi Holendrami Tristanem Bangmą/ Patrickiem Bosem przegrali o sekundę. Dwa najlepsze czasy wykręciły brytyjskie duety – Pete Mitchell/James Ball i Neil Fachie/Matthew Rothermann. Szczegółowe wyniki nie są znane z powodu awarii systemu. W zawodach startowali także Marcin Polak i Michał Ładosz.

Karolina Rzepa/Edyta Jasińska i Iwona Podkościelna/Aleksandra Tecław uplasowały się odpowiednio na 12. i 13. miejscu w wyścigu na kilometr kobiet. Na podium stanęły Brytyjki Sophie Thornhill/Helen Scott, Holenderki Larissa Klaassen/Imke Brommer oraz Nowozelandki Emma Foy/Hannah van Kampen.

Wyniki wyścigu na 1km tandemów kobiet

Złote medale na mistrzostwach świata odebrali dzisiaj również: Chinki Jianping Ruan w scratchu C4, Xiaomei Wang w scratchu C3, Sini Zeng w scratchu C2 oraz Brytyjka Katie Toft w scratchu C1, Australijczyk Alistair Donohoe w wyścigu na 4 kilometry C5 i jego rodaczka Emily Petricola w wyścigu na 3 kilometry C4.

Wyniki scratch kobiet C4

Wyniki scratch kobiet C3

Wyniki scratch kobiet C1-2

Wyniki wyścigu indywidualnego na 4km C5 mężczyzn

Wyniki wyścigu indywidualnego na 3km C4 kobiet

Jutro zakończenie mistrzostw na welodromie w Apeldoornie. Dzień przebiegnie pod znakiem rywalizacji w sprincie i scratchu.

Poprzedni artykułMŚ w parakolarstwie torowym: Złoty medal polskiego tandemu
Następny artykułMŚ w parakolarstwie torowym: Brzozowski i Kuczyński na podium w sprincie