We Frankfurcie nad Odrą rozpoczęły się mistrzostwa świata juniorów w kolarstwie torowym. Brązowy medal w sprincie drużynowym zdobyły Nikola Seremak i Nikola Wielowska.

Nikola Seremak i Nikola Wielowska jako mistrzynie Europy były uznawane za kandydatki do medalu na mistrzostwach świata. W kwalifikacjach reprezentantki Polski uzyskały wynik 34.997. Dało to drugi rezultat ze stratą 32 tysięcznych do Chinek – Jing Luo i Jingye Sun.

W pierwszej rundzie Polki zmierzyły się z Białorusinkami – Yuliyą Manets i Dziyaną Miadzvetskayą. Seremak i Wielowska o ponad sekundę pokonały rywalki. Nasze sprinterki uzyskały wynik 34.767. Był to trzeci czas pierwszej rundy. Nieznacznie szybciej od Polek pojechały Niemki i Chinki.

Reprezentantki Polski w wyścigu o brązowy medal rywalizowały z Brytyjkami – Emmą Finucane i Charlotte Robinson. W wyścigu medalowym Seremak i Wielowska uzyskały swój najlepszy czas dnia – 34.663. Polki wygrały o 4 dziesiąte sekundy z Brytyjkami i zdobyły pierwszy medal dla naszego kraju we Frankfurcie nad Odrą. W finale triumfowały Chinki, które osiągnęły wynik 34,146.

Sprint drużynowy juniorek – kwalifikacje

Sprint drużynowy juniorek – pierwsza runda

Sprint drużynowy juniorek – finały

Niestety, kwalifikacji nie przebrnęła drużyna sprinterów. Konrad Burawski, Krzysztof Patora i Mateusz Sztrauch zajęli 11. miejsce z czasem 46.816. Eliminacje wygrali reprezentanci Indii z wynikiem 45.094. To właśnie sprinterzy z Indii zostali mistrzami świata, pokonując w finale Australijczyków. W wyścigu o brąz Brytyjczycy wygrali z Niemcami.

Sprint drużynowy juniorów – kwalifikacje

Sprint drużynowy juniorów – pierwsza runda

Sprint drużynowy juniorów – finały

Scratch juniorek został rozegrany na dystansie 30 okrążeń. Żaden z ataków nie okazał się skuteczny. Na finiszu Australijka Elia Sibley wyprzedziła Chilijkę Catalinę Soto Campos i Brytyjkę Elię Barnwell. Zuzanna Olejniczak zajęła 11. miejsce.

Scratch juniorek – finał

Mistrzostwa świata rozpoczęły się od kwalifikacji wyścigów drużynowych. Juniorki z naszego kraju nie wystartowały, a Polacy zajęli 9. miejsce i odpadli z rywalizacji. Radosław Frątczak, Kacper Majewski, Adam Woźniak i Michał Gałka uzyskali czas 4:10.516. W finale pojadą Francuzi i Niemcy.