Mateusz Sztrauch zajął 4. miejsce w finale keirinu na mistrzostwach świata juniorów we Frankfurcie nad Odrą. Nikola Seremak awansowała do półfinału sprintu.

Drugiego dnia mistrzostw rozegrano m.in. keirin juniorów. Wzięli w nim udział Mateusz Sztrauch i Krzysztof Patora. Awans z pierwszej rundzie wywalczyli tylko zwycięzcy wyścigów. Patora wygrał swój bieg, a Sztrauch był drugi i musiał jechać w repasażu, w którym jako pierwszy minął linię mety.

Polacy pojechali w tym samym ćwierćfinale. Sztrauch zajął 3. miejsce, a Patora był 6. Oznaczało to, że nasi kolarze trafią do wyścigów repasażowych. W pierwszym repasażu Patora był 7., a w drugim Sztrauch finiszował na 2. pozycji. Do półfinału awansował tylko drugi z naszych reprezentantów.

W 1/2 finału Mateusz Sztrauch finiszował tylko za Grekiem Konstantinosem Liwanosem i awansował do wielkiego finału. W finale większą przewagę uzyskało trzech zawodników. Wygrał Konstantinos Liwanos przed Samem Gallagherem i Esowem Esowem. Mateusz Sztrauch finiszował na 4. miejscu.

Keirin juniorów – pierwsza runda

Keirin juniorów – repasaże

Keirin juniorów – ćwierćfinały

Keirin juniorów – półfinały

Keirin juniorów – finały

Mistrzem świata w scratchu został Benjamin Hertz. Duńczyk oraz Anderson Arbodela Ruiz i Jacob Decar Zuniga mieli przewagę jednego okrążenia. Dawid Wiśniewski zajął 24. miejsce.

Scratch juniorów – finał

Rozpoczęła się rywalizacja w sprincie juniorek. Przystąpiły do niej Natalia Nieruchalska i medalistka ze sprintu drużynowego, Nikola Seremak. W kwalifikacjach Seremak (11.496) była 6., a Nieruchalska (11.996) 15. Wygrała główna kandydatka do złotego medalu Alessa-Catriona Propster z czasem 11.120.

W 1/16 finału Seremak wygrała z Nigeryjką Tawakait Yekeen, a Nieruchalska przegrała z Japonką Kazane Iidą. Następnie Nikola Seremak pokonała Chinkę Yingye Sun i w 1/4 finału zmierzyła się z Taky Marie Divi Kouame. W pierwszym wyścigu Francuzka próbowała zaskoczyć Polkę, ale nasza zawodniczka wyprzedziła rywalkę na ostatnich metrach. W drugim biegu rywalizacja również była wyrównana i ponownie zakończyła się zwycięstwem reprezentantki Polski. W półfinale Seremak zmierzy się z Czeszką Veroniką Jabornikovą.

Sprint juniorek – kwalifikacje

Sprint juniorek – 1/16 finału

Sprint juniorek – 1/8 finału

Sprint juniorek – 1/4 finału

W finale wyścigu drużynowego juniorów Tobias Buck-Gramcko, Hannes Wilksch, Pierre-Pascal Keup i Nicolas Heinrich uzyskali czas 3:58.793. Niemcy ustanowili rekord świata juniorów i pewnie pokonali Francuzów. Brązowy medal zdobyli Rosjanie. Polacy zajęli 9. pozycję.

Wyścig drużynowy juniorów – finały

W rywalizacji pań Włoszki – Giorgia Catarzi, Camila Alessio, Eleonora Gasparrini i Sofia Collinelli – o 7 tysięcznych sekundy wyprzedziły Nowozelandki. Podium uzupełniły Brytyjki. Polki nie startowały.