fot. Grzegorz Trzpil / Mazowsze Serce Polski Cycling Team

W Pruszkowie trwa zgrupowanie kadry narodowej średniodystansowców pod okiem nowego trenera – Andrzeja Tołomanowa.

Na zgrupowaniu, które rozpoczęło się w poniedziałek 4 stycznia przebywa dziewięciu zawodników – Daniel Staniszewski, Alan Banaszek, Filip Prokopyszyn, Adrian Kurek (wszyscy Mazowsze Serce Polski Cycling Team), Szymon Krawczyk (Voster ATS Team), Wojciech Pszczolarski (TUFO Pardus Prostejov), Szymon Sajnok (Cofidis, Solutions Credits), Bartosz Rudyk i Damian Sławek, który niedawno dołączył do Cartusii Kartuzy.

Kolarze na zgrupowaniu, to kandydaci do wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie w Tokio i w Paryżu oraz na imprezy mistrzowskie. Jednym z zawodników, który aktualnie trenuje w Pruszkowie jest Adrian Kurek, który przymierzany jest do indywidualnego i drużynowego wyścigu na dochodzenie. Kolarz Mazowsze Serce Polski Cycling Team w przeszłości stawał na podium młodzieżowych mistrzostw Europy w drużynowym wyścigu na 4 kilometry.

– Nowym trenerem kadry został Andrzej Tołomanow, z którym w przeszłości współpracowałam i zawsze mi kibicował w mojej szosowej karierze. Skontaktował się ze mną z propozycja przetestowania mnie pod katem wyścigu drużynowego oraz indywidualnego na 4km. Także jestem w Pruszkowie. Czekają mnie testy wydolnościowe. Jeżeli będę przydatny w tym kontekście to z wielką przyjemnością podejmę się tematu. Na razie wiec ćwiczymy, a co z tego będzie – czas pokaże – mówił Adrian Kurek.

Ciekawie zapowiada się walka o miejsce w kadrze na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Jeszcze niedawno wydawało się, że walka o wyjazd na IO będzie toczyła się między Danielem Staniszewskim, Filipem Prokopyszynem i Wojciechem Pszczolarskim, jednak ostatnio chęć udziału w imprezie wyrazili Alan Banaszek i Szymon Sajnok, co oznacza, że trener kadry będzie stał przed ciężkim wyborem najlepszej dwójki.

Do Tokio pojedzie dwóch średniodystansowców, którzy powalczą w madisonie, a jeden z nich będzie rywalizował w omnium.

Poprzedni artykułSzymon Sajnok chce wystartować na torze w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio
Następny artykułTorowe Mistrzostwa Europy odbędą się w Mińsku
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.