fot. Polski Związek Kolarski / Szymon Gruchalski

Szymon Sajnok w wywiadzie z Polską Agencją Prasową zapowiedział powrót na tor. Jego celem będzie start w omnium w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Sajnok, który od początku 2021 roku jest związany z francuską ekipą Cofidis, chce wystartować w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Wczoraj na torze w Pruszkowie spotkał się z nowym trenerem kadry średniodystansowców – Andrzejem Tołomanowem. Oprócz niego uczestniczyli w nim Daniel Staniszewski, Wojciech Pszczolarski, Alan Banaszek, Adrian Kurek, Damian Sławek, Filip Prokopyszyn, Szymon Krawczyk i Bartosz Rudyk.

– Wszyscy muszą się sprawdzić w madisonie. Przyznaję, że nie mam zbyt dużego doświadczenia w tej konkurencji, ale wszystko jest do zrobienia. Do powrotu na tor przekonali mnie dyrektor sportowy PZKol Marek Leśniewski i trener Andrzej Tołomanow. Bardzo lubię tor i miałem dobre wyniki, choć moje ostatnie starty nie były udane – mówił w rozmowie z PAP Sajnok.

Polak największe sukcesy odnosił w omnium. W tej konkurencji zdobył mistrzostwo świata, a także zajmował liczne miejsca na podium zawodów z cyklu Pucharu Świata. Jego ostatnim startem na torze był występ w PŚ w Mińsku pod koniec 2019 roku.

Przed Nowym Rokiem zrobiłem jeden trening, teraz drugi. Fajne uczucie, czuję świeżość i motywację do działania. Jeśli miałbym jechać na olimpiadę, to oczywiście walczyć o medal. To jest mój cel – zapowiedział Sajnok.

Jak podaje PAP, pierwszym startem Szymona Sajnoka na torze ma być pierwsza runda Pucharu Narodów, która odbędzie się w Newport w Walii. Szosowy sezon zamierza rozpocząć natomiast w lutym we Francji.

Potem pojadę w kilku klasykach w Belgii, ale nie mogę zdradzać szczegółów. Powiem tylko tyle, że w mniejszych wyścigach będę mógł pojechać na siebie, a w niektórych będę pomagać Vivianiemu. Na Tour de France się nie wybieram, więc odpada kwestia bliskiego terminu zakończenia tego wyścigu i rozpoczęcia igrzysk w Tokio. Jeśli oczywiście zakwalifikuję się na olimpiadę.

Ekipa Cofidis nie ma nic przeciwko torowym startom Sajnkoa. Oprócz niego we francuskiej drużynie ścigają się Elia Viviani i Simone Consonni, którzy również celują w Igrzyska Olimpijskie.

Poprzedni artykułMistrzostwa Australii: Mohd Azizulhasni Awang najlepszy w keirinie
Następny artykułNowy trener kadry średniodystansowców testuje nowe rozwiązania
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.