fot. Six Day

Na torze w Sangalhos odbyły się zawody Trofeu Internacional de Pista zaliczane do drugiej klasy. Daniel Staniszewski wygrał omnium.

Pierwszego dnia zmagań w Sangalhos-Anadia odbyło się Trofeu Internacional de Pista Bento Pessoa. Jedną z rozgrywanych konkurencji był omnium. Po zwycięstwo z dorobkiem 163 punktów sięgnął Daniel Staniszewski. Polak wyprzedził Matthewa Wallsa (148 pkt.) i Ivo Oliveirę (143 pkt.). Wojciech Pszczolarski zdobył 86 punktów i zajął 9. miejsce. Tego samego dnia polscy kolarze wystartowali w madisonie. Duet Staniszewski/Pszczolarski uplasował się na 3. miejscu z wynikiem 22 punktów. Przed reprezentantami naszego kraju uplasowali się Brytyjczycy Rhys Britton i Matthew Walls (48 pkt.) oraz Rosjanie Kiriłł Swesznikow i Lew Gonow (36 pkt.).

Drugiego dnia rozegrano Trofeu Internacional de Pista Alves Barbosa. Tym razem omnium wygrał Matthew Walls. Brytyjczyk zdobył 154 punkty i o 2 oczka wygrał z Danielem Staniszewskim. Podium uzupełnił Ivo Oliveira. Wojciech Pszczolarski był 7. z rezultatem 86 punktów. W madisonie Polacy nie wystartowali, a triumfowali ponownie Rhys Britton i Matthew Walls.

Pełne wyniki

Na torze w Apeldoornie odbyły się zawody Next Generation z udziałem reprezentantek Polski. Najlepiej spisała się Nikola Wielowska. Polka wygrała scratch oraz była 2. w wyścigu eliminacyjnym i 4. w tempowym, a także 5. w madisonie w duecie z Olgą Wankiewicz.

Poprzedni artykułWim Stroetinga i Yoeri Havik zwycięzcami Wooning Zesdaagse
Następny artykułWracają Puchar Świata i Six Day Series
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.