fot. KNWU

Trenerzy reprezentacji Holandii Hugo Haak (sprinterzy) oraz jego asystent Fulco van Gulik (konkurencje średniodystansowe) ogłosili skład, który zostanie wystawiony podczas mistrzostw świata w Pruszkowie (27 lutego – 3 marca). 

Mając w składzie wielokrotną i zarazem obecną mistrzynię świata możemy być pewni, że jest to jedna z największych faworytek do medali. Jeśli zaś idzie o mężczyzn, to liczymy na gwiazdorską rolę Jana-Willema van Schipa, który po zdobyciu medali na poprzednich mistrzostwach świata chce potwierdzić swoją klasę. Patrząc na wyniki uzyskane w ostatnich miesiącach jedziemy do Pruszkowa pewni siebie

– powiedział van Gulik.

Scratch
Mężczyźni: Roy Eefting
Kobiety: Kirsten Wild

Wyścig punktowy
Mężczyźni: Jan-Willem van Schip
Kobiety: Kirsten Wild

Omnium
Mężczyźni: Jan-Willem van Schip
Kobiety: Kirsten Wild

Madison
*Mężczyźni: Jan-Willem van Schip & Yoeri Havik (Obecnie Holendrzy są drudzy na liście rezerwowej za Rosją, więc nie jest pewne, czy mężczyźni będą mogli wystartować w tej konkurencji)
Kobiety: Kirsten Wild & Amy Pieters

Obecnie sprinterski skład składa się z ośmiu mężczyzn i pięciu kobiet, z których prawie wszyscy ścigają się na światowym poziomie. Jednakże, tylko czterech mężczyzn i trzy kobiety mogą rywalizować w sprinterskich konkurencjach podczas mistrzostw świata. Nie trzeba dodawać, że chcemy, aby w każdym dniu zawodów wystartowali najszybsi i najlepsi kolarze. Myślę, że w tym momencie możemy być dobrej myśli co do tego, a ponadto przez najbliższy tydzień możemy się jeszcze poprawić

– powiedział Hugo Haak.

Sprint drużynowy
Mężczyźni: Roy van den Berg, Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland, Matthijs Büchli
Vrouwen: Kyra Lamberink, Laurine van Riessen en Shanne Braspennincx

Sprint
Mężczyźni: Harrie Lavreysen, Matthijs Büchli en Jeffrey Hoogland
Kobiety: Hetty van de Wouw en Laurine van Riessen

Keirin
Mężczyźni: Theo Bos, Matthijs Büchli
Kobiety: Laurine van Riessen, Shanne Braspennincx

Poprzedni artykułPruszków 2019: Przypomnienie mistrzostw świata w 2018 roku
Następny artykułPruszków 2019: Wspomnienie polskich mistrzostw z 2009 roku
Marta Wiśniewska
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.