fot. Six Day Berlin

24 niemieckich kolarzy wystartuje na mistrzostwach świata w Pruszkowie. Skład naszych zachodnich sąsiadów jest mocny, ale brakuje kilku gwiazd.

Od czasu poprzednich mistrzostw świata karierę musiała zakończyć Kristina Vogel. Legendarna sprinterka w Apeldoornie zdobyła złote medale w sprincie indywidualnym i drużynowym. W Pruszkowie w konkurencjach sprinterskich wystartują: Pauline Grabosch, Emma Hinze, Lea Sophie Friedrich i mistrzyni świata z wyścigu na 500 metrów Miriam Welte. W składzie konkurencji średniodystansowych są m.in. Lisa Klein i Lisa Brennauer.

Na mistrzostwach świata zabraknie dwóch czołowych niemieckich sprinterów. Kontuzjowani są Robert Forstermann i Maximilian Levy. Ten drugi chciałby również być przy narodzinach dziecka. Levy rok temu zdobył brązowy medal w keirinie. Liderem kadry sprinterskiej powinien być Joachim Eilers. Tytułu w madisonie bronić będą Roger Kluge i Theo Reinhardt. Niemcy są w świetnej formie, gdyż wygrali sześciodniówkę w Berlinie.

Skład reprezentacji Niemiec na mistrzostwa świata w Pruszkowie

Konkurencje sprinterskie mężczyzn:

Timo Bichler
Stefan Bötticher
Maximilian Dörnbach
Joachim Eilers
Eric Engler
Nik Schröter

Konkurencje sprinterskie kobiet:

Lea Sophie Friedrich
Pauline Grabosch
Emma Hinze
Miriam Welte

Konkurencje średniodystansowe mężczyzn:

Jasper Frahm
Felix Groß
Roger Kluge
Moritz Malcharek
Theo Reinhardt
Leon Rohde
Nils Schomber
Kersten Thiele
Domenic Weinstein

Konkurencje średniodystansowe kobiet:

Charlotte Becker
Franziska Brauße
Lisa Brennauer
Lisa Klein
Gudrun Stock

Poprzedni artykułPruszków 2019: Skład reprezentacji Stanów Zjednoczonych
Następny artykułPruszków 2019: Skład reprezentacji Francji
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.