Osiem kobiet i siedmiu mężczyzn znalazło się w składzie reprezentacji Stanów Zjednoczonych na mistrzostwa świata w Pruszkowie (27 lutego – 3 marca). Wśród nich są trzy zawodniczki, które na poprzednim czempionacie wywalczyły tęczowe koszulki w wyścigu drużynowym na dochodzenie – Jennifer Valente, Kelly Catlin oraz Kim Geist.

Mamy silną drużynę, która znajduje się w dobrej formie. Mielismy okazję obserwować już jej milowe osiągnięcia i wiele innych bardzo dobrych rezultatów podczas sezonu torowego. Bardzo chcielibyśmy przenieść tę dobrą energię na mistrzostwa świata w Pruszkowie, a w dalszej perspektywie, na igrzyska olimpijskie w Tokio w 2020 roku

– powiedział Jeff Pierce, dyrektor ds. kolarzy elity w USA Cycling.

Wspomniane wyżej kolarki celują w obronę tytułu mistrzyń świata w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Wówczas Amerykanki zdobyły trzeci z rzędu złoty medal w tej specjalności. Valente zajmuje również drugie miejsce w rankingu UCI w omnium. W Pucharze Świata 2018/2019 zdobyła trzy krążki i zajmuje również czwartą lokatę w rankingu wyścigu punktowego, w którym rok temu wywalczyła srebro. Catlin natomiast jest również brązową medalistką mistrzostw świata w wyścigu indywidualnym na dochodzenie.

Ściganie się dla USA zawsze jest przywilejem. Mistrzostwa świata są jedną z największych sportowych aren i co roku wnoszą do poziomu rywalizacji coś nowego. W tym roku mamy liczną reprezentację z nowymi twarzami, co jest ekscytujące

– powiedziała Jennifer Valente.

Z kolei panowie w składzie: Ashton Lambie, Gavin Hoover, Eric Young, Colby Lange i  Danny Summerhill zdobyli ostatnio srebrny medal w wyścigu drużynowym na dochodzenie podczas Pucharu Świata w Hongkongu. Dodatkowo Lambie plasuje się na czwartej pozycji w rankingu UCI wyścigu indywidualnego na dochodzenie i rok temu ustanowił rekord świata w tej konkurencji. Z kolei Adrian Hegyvary podczas ostatniej rundy Pucharu Świata zdobył srebro w scratchu.

Nie mogę się doczekać reprezentowania USA podczas nadchodzących mistrzostw świata. To był dobry sezon dla naszej drużyny, więc cieszymy się, że nasz praca się opłaciła

– dodał Ashton Lambie.

Pełny skład reprezentacji Stanów Zjednoczonych na mistrzostwa świata w Pruszkowie 2019: