fot. wikimedia commons/Pierre-Yves Beaudouin

Kolejne reprezentacje przedstawiły swoje składy na mistrzostwa świata w Pruszkowie (27 lutego – 3 marca). Zaprezentowane zostały ekipy Czech i Szwajcarii.

W przypadku Czechów znamy jedynie skład kadry sprinterskiej mężczyzn. Jej liderem będzie Tomas Babek, który dwa lata temu w Hongkongu zdobył srebro w wyścigu na kilometr i brąz w keirinie.

Mam już medale mistrzostw świata, ale skupiam się na zdobyciu złota. Mam zamiar walczyć o tytuł. Jeśli będę miał szczęście, to wywalczę tęczową koszulkę

– powiedział Babek na konferencji prasowej.

Czech dobrze wspomina tor w Pruszkowie, gdyż w 2008 roku zdobył tutaj brązowy medal w wyścigu na 1 kilometr podczas młodzieżowych mistrzostw świata. Głównym celem 31-letniego czeskiego kolarza będzie jednak keirin. Babek jest mistrzem Europy w tej konkurencji z 2016 roku.

Najprawdopodobniej w Pruszkowie nie wystartuję w sprincie. Dzień po keirinie jest wyścig na 1 kilometr, który lubię. Jeszcze nie wiem, czy pojadę w tej konkurencji

– dodaje Tomas Babek.

W keirinie oraz w sprincie indywidualnym wystartuje Pavel Kelemen. Skład kadry sprinterskiej uzupełniają Martin Cechman i Robin Wagner. Oznacza to, że Czesi pojadą także w drużynie.

Skład reprezentacji Czech w konkurencjach sprinterskich mężczyzn:

Tomas Babek
Pavel Kelemen
Martin Cechman
Robin Wagner

Wiemy także, kto będzie reprezentować Szwajcarię. Helweci wystartują jedynie w konkurencjach średniodystansowych. Powołane zostały 3 zawodniczki i 7 zawodników. Należy zwrócić uwagę na wicemistrza świata z Londynu z 2016 roku w scratchu Claudio Imhofa.

Skład reprezentacji Szwajcarii:

Konkurencje średniodystansowe kobiet

Léna Mettraux (VC Echallens)
Aline Seitz (RC Gränichen)
Andrea Waldis (VC Gersau)

Konkurencje średniodystansowe mężczyzn

Steffan Bissegger (Swiss Racing Academy)
Robin Froidevaux (AKROS-Thömus)
Claudio Imhof (AKROS-Thömus)
Frank Pasche (Team Matériel-Velo.com-VC Vaulx-en-Velin)
Mauro Schmid (Swiss Racing Academy)
Nico Selenati (AKROS-Thömus)
Cyrille Thièry (Swiss Racing Academy)

Poprzedni artykułKrzysztof Maksel o trudnej sytuacji w PZKol-u i w reprezentacji Polski
Następny artykułTrener Jacek Kasprzak o kadrze średniodystansowców na mistrzostwa świata
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.