Zakończyła się runda Pucharu Świata w Hongkongu. Polacy nie zdobyli medalu, a najbliżej tego osiągnięcia był Mateusz Rudyk. Reprezentant Polski zajął 4. miejsce w sprincie.

Największą polską nadzieją na medal ostatniego dnia Pucharu Świata był Mateusz Rudyk. W kwalifikacjach polski sprinter uzyskał czas 9,637 i zajął 3. miejsce za Jeffreyem Hooglandem (9,513) i Harriem Lavreysenem (9,572). W 1/16 finału Rudyk miał wolny los. W kolejnej rundzie Polak awansował po relegacji Vasiljusa Lendela. Następnie polski sprinter dwukrotnie pokonał Gregory’ego Bauge i awansował do półfinału.

Dwa razy zdecydowanie lepszy od Mateusza Rudyka okazał się Harrie Lavreysen. Polak w pojedynku o brązowy medal zmierzył się z Tomohiro Fukayą. Podobnie jak w poprzedniej rundzie Pucharu Świata, Rudyk przegrał 0:2 z Japończykiem i zajął 4. miejsce. W holenderskim finale także rozegrano dwa wyścigi. Lepszy okazał się Harrie Lavreysen, chociaż w drugim biegu Hoogland próbował zaskoczyć rodaka.

Sprint – kwalifikacje

Sprint – 1/16 finału

Sprint – 1/8 finału

Sprint – 1/4 finału

Sprint – 1/2 finału

Sprint – finały

Urszula Łoś wystartowała w keirinie. W wyścigu pierwszej rundy nasza sprinterka była trzecia za Tianshi Zhong i Luz Danielą Gaxiolą. Na szczęście Polka awansowała do półfinału po wygranym repasażu.

W półfinale Łoś jechała na kole Wai Sze Lee. W końcówce niewiele zabrakło, aby Polka wyprzedziła mistrzynię świata. Jednak Łoś zajęła 4. miejsce i nie awansowała do wielkiego finału. W biegu z udziałem Polki najlepsze były Hyejin Lee, Shanne Braspennickx i Wai Sze Lee.

Urszula Łoś ostatecznie zajęła 7. miejsce, po tym jak w świetnym stylu wygrała finał B. W finale A najlepsza okazała się Hyejin Lee, która wyprzedziła Ljubow Basową i Yukę Kobayashi.

Keirin – pierwsza runda

Keirin – repasaże

Keirin – druga runda

Keirin – finały

Roger Kluge i Theo Reinhardt perfekcyjnie rozegrali madison. Mistrzowie świata jako jedyni nadrobili okrążenie, a także zdobyli dużo punktów na lotnych finiszach. Ostatecznie zdecydowanie wygrali z dorobkiem 52 punktów. Walka o drugie miejsce rozegrała się dopiero na ostatnim finiszu. Wygrali go Tom Sexton i Campbell Stewart. Nowozelandczycy uplasowali się na drugiej pozycji, a podium uzupełnili Brytyjczycy – Mark Stewart i Fred Wright. Wojciech Pszczolarski/Daniel Staniszewski zdobyli 4 punkty i zajęli 12. miejsce.

Madison

Scratch mężczyzn rozegrał się na finiszu. Wygrał Roy Efting, który wyprzedził Christosa Volikakisa i Corbina Stronga. Damian Sławek zajął 9. miejsce. Polak jechał aktywnie w trakcie wyścigu.

Scratch

Omnium kobiet był jedyną konkurencją bez udziału reprezentantek Polski. W scratchu najszybsza była Jolien d’Hoore. Wyścig tempowy po skutecznym ataku w końcówce wygrała Julie Leth. Natomiast w wyścigu eliminacyjnym najlepsza była Yumi Kajihara. Liderką omnium przed wyścigiem punktowym była Maria Martins. Rywalizacja o zwycięstwo była niezwykle wyrównana. Martins i Kajihara zdobyły po 113 punktów. Wygrała Japonka dzięki wyższej pozycji na ostatniej premii na linii mety. Podobna sytuacja była w sprawie trzeciego miejsca. Tyle samo punktów zgromadziły Jolien d’Hoore i Michaela Drummond. Lepsza na mecie była Belgijka.

Scratch

Wyścig tempowy

Wyścig eliminacyjny

Klasyfikacja generalna

Poprzedni artykułPinarello Maat – nowa broń Włochów na Igrzyska w Tokio
Następny artykułPŚ w Cambridge: Srebrne medale polskich sprinterek i sprinterów!