Fot. UCI

Ostatni dzień zawodów w kanadyjskim Milton bardzo dobrze będzie wspominał jedyny Polak startujący podczas czwartego dnia rywalizacji na Mattamy National Cycling Centre. Mateusz Rudyk wywalczył złoty medal w sprincie mężczyzn.

Sprint mężczyzn

Już w kwalifikacjach, z bardzo dobrej strony pokazał się Mateusz Rudyk, który ustanowił najlepszy czas wyprzedzając Quentina Caleyrona i Nicka Wammesa. W 1/8 finału odprawił z kwitkiem Hiszpana Moreno Sancheza, a w ćwierćfinale wygrał oba starcia z Xu Chao. Po drugiej stronie drabinki kolejne zwycięstwa notował pochodzący z Francji Caleyron. W półfinale Rudyk przegrał pierwsze starcie z Helalem Rayanem, ale w pozostałych dwóch był już góra i zameldował się w finale, w którym o złoto walczył z innym reprezentantem Trójkolorowych. Tutaj obyło się już bez potknięcia i Polak pewnie wygrał oba pojedynki i sięgnął po złoty medal. Na drugim miejscu Caleyron Quentin, trzeci również Francuz Helal Rayan.

Pełne wyniki sprintu > TUTAJ

Keirin kobiet

W pierwszej rundzie keirinu kwalifikacje uzyskało sześć zawodniczek, a pozostałe sześć wywalczyło swój udział w drugiej rundzie przez repasaże. Dwa starcia wyłoniły sześć uczestniczek finału i pięć zawodniczek, które miały szanse powalczyć o miejsca 7-11. Najlepszą zawodniczką okazała się być pochodząca z Holandii Laurine van Riessen. Drugie miejsce zajęła Helena Casas Roige, a trzecia Madalyn Godby.

Pełne wyniki keirinu kobiet > TUTAJ

Omnium kobiet

W pierwszej konkurencji kobiecego omnium najlepiej spisała się Laura Kenny i zgarnęła 40 punktów za zwycięstwo. Zaraz za jej plecami Letizia Paternoster i Jennifer Valente. Wyścig tempowy wygrała Emily Kay, a Laura Kenny zajęła 4. miejsce i z dorobkiem 74 punktów na półmetku rywalizacji prowadziła Brytyjka. W wyścigu eliminacyjnym do końca dojechały Valente i Paternoster i to one podzieliły między sobą dwie najwyższe zdobycze punktowe. Laura Kenny nie ukończyła tej konkurencji i było już pewne, że nie dowiezie prowadzenia do końca. Ostatnią konkurencją był wyścig punktowy, który wygrała Tatsiana Sharakova. Drugie miejsce zajęła Valente, trzecia była Włoszka i dzięki temu ze złotym medalem do Stanów Zjednoczonych wraca Jennifer Valente. Srebro dla Letizii Paternoster, a brązowy medal dla pochodzącej z Irlandii Emily Kay.

Pełne wyniki omnium kobiet > TUTAJ

Madison mężczyzn

Daniel Staniszewski i Wojciech Pszczolarski nie wystartowali w ostatniej konkurencji mężczyzn podczas kanadyjskiego Pucharu Świata. Reprezentanci gospodarzy z kolei nie ukończyli wyścigu. Po zaciętej, trwającej ponad 54 minuty walce na torze, najlepszy wynik uzyskali Holendrzy startujący w składzie Yoeri Havik i Jan van Schip. Srebrny medal dla Ethana Haytera i Olivera Wooda reprezentujących brytyjskie barwy, a brąz powędrował na szyje Benjamina Thomasa i Donavana Grondina.

Pełne wyniki medisona meżczyzn > TUTAJ

Poprzedni artykułSix Day Berlin 2020: Kneisky i Reinhardt na prowadzeniu po 4. dniu
Następny artykuł„Park Nowe Dynasy” – jest pomysł na uratowanie toru kolarskiego