Six Day Berlin - Third Day Photo: Eloise Mavian / Tornanti.cc

Zakończył się czwarty dzień sześciodniówki na torze w Berlinie. W klasyfikacji generalnej prowadzą Morgan Kneisky i Theo Reinhardt. Rozpoczęły się także zmagania sprinterek.

Pierwszą konkurencją dnia był madison liczący 30 minut. Dobrze zaprezentowali się w nim Bartosz Rudyk i Damian Sławek, którzy zajęli 4. miejsce. Polacy stracili rundę do Denisa Rugovaca/Ludka Lichnovsky’ego i Richarda Banuscha/Sebastiana Schmeidela. Wyścigi za dernami wygrali Imerio Cima i Nils Weispfennig. W jednym z wyścigów Damian Sławek zajął 7. pozycję.

Bartosz Rudyk za to uplasował się na 4. miejscu w wyścigu punktowym. Triumfował Stephen Hall. W wyścigu eliminacyjnym najlepszy okazali się Matt Bostock/Andrew Tennant. Polacy zajęli 10. miejsce. Na koniec dnia rozegrano 45-minutowy madison. Okrążenie zysku zanotowali: Kneisky/Reinhardt, Graf/Muller, Stroetinga/de Pauw i Hester/Wulff. Polski duet niestety stracił aż 5 okrążeń i w klasyfikacji generalnej jest na 15. miejscu ze stratą 12 rund. Liderami są Morgan Kneisky/Theo Reinhardt. Francusko-niemiecki duet ma 9 punktów przewagi nad Duńczykami i 10 punktów nad Stroetingą i de Pauw. Czołowa trójka ma taki sam bilans okrążeń i dalsza rywalizacja zapowiada się ciekawie.

Czwartego dnia sześciodniówki rozpoczęły się zmagania sprinterek. W rywalizacji udział bierze 6 zawodniczek, w tym Nikola Sibiak. Na 250 metrów ze startu lotnego Polka była 4. Wygrała Emma Hinze. W finale Niemka pokonała swoją rodaczką Leę Friedrich. Sibiak przegrała z Pauline Grabosch. W keirinie reprezentantka Polski także zajęła 4. miejsce. Triumfowała Hinze, która jest liderką klasyfikacji generalnej. Sibiak zajmuje 4. pozycję.

Pełne wyniki

Poprzedni artykułSix Day Berlin 2020: Genialny Levy, siostry Pikulik na 4. miejscu
Następny artykułPŚ w Milton: Złoto Mateusza Rudyka!