fot. Hong Kong Nations Cup

Międzynarodowa Unia Kolarska opublikowała pełny kalendarz torowego Pucharu Narodów. Podobnie jak w ubiegłym roku, seria będzie liczyła trzy rundy.

Przed nami drugi sezon po reformie kalendarza torowego. Od 2021 roku zawodnicy i zawodniczki rywalizują w takich cyklach imprez, jak UCI Torowa Liga Mistrzów, czy właśnie Puchar Narodów. Międzynarodowa Unia Kolarska poinformowała, gdzie odbędą się tegoroczne rundy serii, która powstała w miejsce Pucharu Świata.

Pierwsze zawody odbędą się w szkockim Glasgow, w dniach 21-24 kwietnia. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, trzy tygodnie później kolarze i kolarki wezmą udział w wyścigach na welodromie w kanadyjskim Milton (12-15 maja). Północnoamerykańskie miasto ma gościć Puchar Narodów przez kolejne dwa sezony. Finałowa runda, podobnie jak w ubiegłym roku, zostanie rozegrana w kolumbijskim Cali, w dniach 7-10 lipca.

UCI poinformowała też o nowej dacie mistrzostw świata juniorów, które w dniach 23-27 sierpnia odbędą się w Tel Awiwie, na welodromie Sylvana Adamsa, gdzie w grudniu mieli rywalizować kolarki i kolarze elity, biorący udział w UCI Torowej Lidze Mistrzów. Dodatkowo, Międzynarodowa Unia Kolarska przyznała organizację mistrzostw świata w parakolarstwie torowym francuskiemu miastu Saint-Quentin-en-Yvelines. Impreza odbędzie się od 20 do 23 października, kilka dni po torowych mistrzostwach świata dla zawodników i zawodniczek elity (12-16.10).

Poprzedni artykułDaily Mail: Jason Kenny zakończył karierę
Następny artykułŚwietne występy Polek i Polaków w młodzieżowych zawodach w Poniewieżu
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.