fot. UCI

Opublikowano pierwsze listy zgłoszeń do Pucharu Narodów w kolumbijskim Cali, który zaplanowany jest na początek czerwca (3-6). Wśród wielu klubów i reprezentacji znalazła się też kadra Polski. 

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) opublikowała listy zgłoszeń do drugiej odsłony Pucharu Narodów, która ma się odbyć w dniach 3-6 czerwca w kolumbijskim Cali. Znalazło się na nich ponad 30 klubów i reprezentacji, w tym kadra Polski.

Planowo do Kolumbii ma pojechać trzynastu Polaków (Alan Banaszek, Maciej Bielecki, Szymon Krawczyk, Adrian Kurek, Krzysztof Maksel, Filip Prokopyszyn, Wojciech Pszczolarski, Patryk Rajkowski, Bartosz Rudyk, Mateusz Rudyk, Rafał Sarnecki, Damian Sławek, Daniel Staniszewski) i dziesięć Polek (Karolina Karasiewicz, Marlena Karwacka, Urszula Łoś, Paulina Petri, Łucja Pietrzak, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Nikol Płosaj, Nikola Seremak, Nikola Sibiak), co uczyniłoby reprezentację naszego kraju jedną z najliczniejszych drużyn na starcie.

Oprócz Biało-Czerwonych na starcie zobaczymy wiele świetnych zawodników i zawodniczek – między innymi: Filippo Ganna, Letizia Paternoster, Miriam Vece, Rachele Barbieri (Włochy), Jessica Salazar (Meksyk), Anita Yvonne Stenberg (Norwegia), Iuri Leitao, Ivo Oliveira, Maria Martins (Portugalia), Ashton Lambie, Jennifer Valente (USA), Christos Volikakis (Grecja), Jair Tjon En Fa (Surinam) i Nicholas Paul (Trynidad i Tobago).

Jak wiemy z przykładu Pucharu Narodów w Hongkongu, listy zgłoszeń mogą jeszcze ulec sporym zmianom.

Listy zgłoszeń do Pucharu Narodów w Cali można znaleźć tutaj – kobiety, mężczyźni.

Poprzedni artykułMemorial Alfonso Ceci 2021: Liczna reprezentacja Polski na starcie
Następny artykułMemorial Alfonso Ceci 2021: Alan Banaszek najlepszy w scratchu, dobra postawa Polek w omnium
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.