fot. Piotr Łabaziewicz

Od wtorku do czwartku kolarze i kolarki będą rywalizowały w Memorial Alfonso Ceci (CL 2) rozgrywanym na welodromie w Ascoli Piceno (4-5 maja International Piceno Sprint Cup; 6 maja Gran Prix Citta di Ascoli).

Pierwszego dnia rozegrany zostanie między innymi sprint mężczyzn i kobiet, omnium kobiet, a także scratch i wyścig punktowy mężczyzn. W środę zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w keirinie. Dodatkowo kobiety będą ścigały się w scratchu i wyścigu punktowym, natomiast mężczyzn czeka omnium i jazda na czas. Rozegrane zostaną też finały sprintu. Trzeciego dnia zmagań zarówno kolarki, jak i kolarze będą rywalizowali w omnium i sprincie.

Na liście startowej z wiadomych przyczyn przeważają oczywiście Włosi i Włoszki. W zawodach wystartują między innymi Liam Bertazzo, Jonathan Milan, Francesco Lamon, Michele Scartezzini, Stefano Moro, Martina Fidanza, Martina Alzini czy Elena Bisolati.

Do Włoch przyjechała też liczna reprezentacja Polski: Karolina Karasiewicz, Patrycja Lorkowska, Łucja Pietrzak, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Nikol Płosaj, Aleksandra Tołomanow, Alan Banaszek, Szymon Krawczyk, Szymon Potasznik, Wojciech Pszczolarski, Bartosz Rudyk, Szymon Sajnok, Damian Sławek, Jakub Soszka i Daniel Staniszewski.

Źródło: TrackPiste.com

Poprzedni artykułPuchar Narodów w Hongkongu: Kolejne reprezentacje rezygnują ze startu
Następny artykułPuchar Narodów w Cali: Opublikowano listy zgłoszeń
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.