fot. Tommaso Pelagalli/SprintCyclingAgency/UEC

Zbliża się druga odsłona cyklu Pucharu Narodów w kolarstwie torowym, która odbędzie się w dniach 14-17 marca na półotwartym welodromie w Kairze. Na liście zgłoszeń znalazła się 22-osobowa reprezentacja Polski.

W przyszły wtorek rozpocznie się druga runda Pucharu Narodów w kolarstwie torowym. Będzie to zarazem trzecia odsłona kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, które rozpoczęły się mistrzostwami Europy w Grenchen. O punkty zawodniczki i zawodnicy rywalizowali też pod koniec lutego w Dżakarcie.

Podobnie jak w przypadku indonezyjskich zawodów, zmagania w Kairze będą trwały cztery dni, a kolarze i kolarki będą walczyć o medale w konkurencjach olimpijskich (drużynowy wyścig na dochodzenie, omnium, madison, keirin, sprint, sprint drużynowy), a także w wyścigu eliminacyjnym.

Na listach zgłoszeń do egipskiej odsłony Pucharu Narodów znalazło się ponad 50 reprezentacji i zespołów z licencją UCI, w tym 22-osobowa reprezentacja Polski. Wśród Biało-Czerwonych zobaczymy między innymi: Mateusza Rudyka, Darię Pikulik i Patryka Rajkowskiego, którzy w lutym wywalczyli medale mistrzostw Europy.

Wstępny skład reprezentacji Polski na Puchar Narodów w Kairze 2023:

Pełne listy zgłoszeń

Należy pamiętać, że listy zgłoszeń nie są ostatecznymi listami startowymi, więc obecność poszczególnych zawodników i zawodniczek nie oznacza, że na pewno wystartują oni w zawodach z cyklu Pucharu Narodów.

Poprzedni artykułWyniki I serii Pucharu Polski juniorów i juniorek młodszych
Następny artykułPuchar Narodów w Kairze 2023: Skład reprezentacji Polski
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.