Fot. Szymon Gruchalski / PZKol

Trwa cykl Pucharu Narodów w kolarstwie torowym, będący częścią kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Od jutra zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w zawodach na półzamkniętym welodromie w Kairze, stolicy Egiptu. W zmaganiach weźmie udział 18-osobowa reprezentacja Polski.

We wtorek 14 kwietnia rozpocznie się druga odsłona tegorocznego cyklu Pucharu Narodów, która odbędzie się w Kairze. Podobnie jak w przypadku lutowych zawodów w Dżakarcie, a także zbliżającego się Pucharu Narodów w Milton, na egipskim welodromie rozegrane zostaną wszystkie konkurencje olimpijskie – sprint drużynowy i indywidualny, omnium, madison, keirin i drużynowy wyścig na dochodzenie – a także wyścig eliminacyjny.

W rywalizacji w egipskich zawodach weźmie udział 18-osobowa reprezentacja. Polski Związek Kolarski do Egiptu wysłał po 5 zawodników i zawodniczek specjalizujących się w średnim dystansie, a także 4 sprinterów i 4 sprinterki.

Wraz z mistrzostwami Europy (2023, 2024), mistrzostwami świata (2023) i przyszłoroczną edycją cyklu, tegoroczny Puchar Narodów wchodzi w skład kwalifikacji olimpijskich. Do rankingów wliczają się punkty z dwóch najlepszych wyników w jednej edycji serii. Więcej o kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu można przeczytać –> tutaj.

Skład reprezentacji Polski na Puchar Narodów w Kairze (14-17 marca):
  • Średni dystans kobiet: Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Olga Wankiewicz, Karolina Karasiewicz, Patrycja Lorkowska
  • Średni dystans mężczyzn: Adam Woźniak, Konrad Waliniak, Filip Prokopyszyn, Wojciech Pszczolarski, Bartosz Rudyk
  • Sprint kobiet: Urszula Łoś, Marlena Karwacka, Paulina Petri, Nikola Sibiak
  • Sprint mężczyzn: Maciej Bielecki, Patryk Rajkowski, Rafał Sarnecki, Mateusz Rudyk
Poprzedni artykułPuchar Narodów w Kairze 2023: Opublikowano listy zgłoszeń
Następny artykułPuchar Narodów w Kairze 2023: Program zawodów i harmonogram transmisji
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.