fot. UEC

Kwalifikacjami do drużynowych wyścigów na dochodzenie rozpocznie się druga odsłona Pucharu Narodów w Kairze. Zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn, na liście startowej konkurencji znalazła się reprezentacja Polski.

Od wtorku do piątku zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w drugiej rundzie Pucharu Narodów w kolarstwie torowym, która odbędzie się na welodromie w Kairze. Podobnie jak w przypadku zawodów w Dżakarcie, pierwszego dnia rozegrane zostaną jedynie kwalifikacje drużynowych wyścigów na dochodzenie. Zobaczymy w nich reprezentantów i reprezentantki Polski.

Wśród kobiet w pierwszej rundzie wystartują: Wiktoria Pikulik, Olga Wankiewicz, Patrycja Lorkowska i Karolina Karasiewicz, natomiast na liście startowej rywalizacji mężczyzn znaleźli się: Patryk Rajkowski, Adam Woźniak, Konrad Waliniak i Filip Prokopyszyn. Wśród kobiet faworytkami do zajęcia czołowych pozycji będą Nowozelandki, które w Indonezji zdobyły złoty medal, a także Włoszki, Francuzki, Brytyjki czy Niemki.

W rywalizacji mężczyzn warto zwrócić szczególną uwagę na reprezentantów Danii, Niemiec, Włoch, Belgii, Francji czy Nowej Zelandii. Pierwsza runda i finały tej konkurencji zostaną rozegrane jutro.

Niestety transmisja z pierwszego dnia Pucharu Narodów w Dżakarcie nie będzie dostępna – rywalizację będzie można śledzić za pośrednictwem live timingu od 17.00 polskiego czasu. Zmagania rozpoczną się od biegów kobiet, a po ich zakończeniu na tor wyjadą mężczyźni.

Poprzedni artykułPuchar Narodów w Kairze 2023: Program zawodów i harmonogram transmisji
Następny artykułPuchar Narodów w Kairze 2023: Pierwsza runda wyścigów na dochodzenie bez Polek i Polaków
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.