Trwa Puchar Narodów w kolarstwie torowym w Milton. Wczoraj rozegrano zmagania w sprincie i madisonie kobiet, a także w omnium i keirinie mężczyzn.

Omnium mężczyzn rozpoczęło się od zwycięstwa Vincenta Hoppezaka (BEAT Cycling) w scratchu. Z bardzo dobrej strony w wyścigu na kreskę pokazał się Alan Banaszek, plasując się na drugiej pozycji. W wyścigu tempowym Polak zajął 11. miejsce, a najlepszy był Tim Torn Teutenberg. Wyścig eliminacyjny padł natomiast łupem Donavana Grondina (Francja). W klasyfikacji generalnej przed wyścigiem punktowym prowadził jednak Mark Stewart (Wielka Brytania), wyprzedzając Grondina i Teutenberga.

Ostatecznie w zmaganiach zwyciężył Donavan Grondin, zdobywając 159 punktów. Podium uzupełnili Tim Torn Teutenberg (146) i Holender Jan-Willem van Schip (142). Alan Banaszek uplasował się na 10. pozycji z dorobkiem 100 punktów.

Zawodniczki średniodystansowe rywalizowały natomiast w madisonie, w którym Polskę reprezentowały Daria i Wiktoria Pikulik. Siostry uplasowały się na 7. pozycji, gromadząc na swoim koncie 12 oczek. W zmaganiach najlepsze okazały się aktualne mistrzynie świata – Belgijki Shari Bossuyt i Lotte Kopecky (59). Podium uzupełniły reprezentantki Wielkiej Brytanii (Katie Archibald / Neah Evans; 44) i Włoszki, Elisa Balsamo i Neah Evans (41).

Wczoraj rozegrano także zmagania w keirinie mężczyzn, w których najlepszy był Matthew Richardson (Australia), pokonując w finale Maximiliana Doernbacha (Niemcy) i Nicholasa Paula (Trynidad i Tobago). Rafał Sarnecki zakończył rywalizację na repasażach po pierwszej rundzie.

W sprincie kobiet triumfowała natomiast Kanadyjka Kelsey Mitchell, będąca aktualną mistrzynią olimpijską w tej konkurencji. W zaciętym finale pokonała ona Marthę Bayonę Pinedę (Kolumbia). W biegach o trzecie miejsce lepsza od Nicky Degrendele (Belgia) była Luz Gaxiola z Meksyku. Paulina Petri dotarła do 1/16 finału, a Nikola Sibiak zakończyła zmagania na 1/8.

Wyniki

Dziś na torze w Milton rozegrane zostaną: omnium (Daria Pikulik) i keirin kobiet (Marlena Karwacka, Urszula Łoś), a także madison (Piotr Maślak / Wojciech Pszczolarski) i sprint mężczyzn (Mateusz Rudyk, Rafał Sarnecki). Zmagania będą transmitowane –> tutaj od północy czasu polskiego.

Poprzedni artykułPuchar Narodów w Milton 2023: Brązowy medal polskich sprinterek!
Następny artykułPuchar Narodów w Milton 2023: Mateusz Rudyk drugi w sprincie!