W niedzielę zakończył się Puchar Narodów w Sankt Petersburgu w kolarstwie torowym. Mężczyźni rywalizowali w sprincie i omnium, a kobiety w madisonie i keirinie.

Złoto w sprincie mężczyzn zdobył Kolumbijczyk Kevin Quintero, który w finałowych biegach pokonał Rosjanina Mikhaila Iakovleva. Podium uzupełnił zwycięzca sobotnich zmagań w keirinie – Tom Derache. Był on lepszy od Węgra Sandora Szalontaya.

Wyniki sprintu mężczyzn

W madisonie kobiet w walce o zwycięstwo liczyły się trzy pary – Diana Klimova / Gulnaz Khatuntseva (Marathon – Tula Cycling Team), Inna Abaidullina / Alena Ivanchenko (Reprezentacja Rosji) i Aline Seitz / Michelle Andres (Szwajcaria). Najlepiej spisały się Rosjanki z drużyny Marathon – Tula, które punktowały na każdym finiszu i zwyciężyły z dorobkiem 50 punktów. Drugą pozycję zajęły Inna Abaidullina i Alena Ivanchenko (41), a trzecie miejsce zajęły Aline Seitz i Michelle Andres (32).

Wyniki madisona kobiet

Finał keirinu kobiet padł łupem Kolumbijki Marthy Bayony Pinedy, która na kresce pokonała dwie Niemki – Alessę-Catrionę Propster oraz Katharinę Albers – a także Rosjankę Yanę Tyshchenko. Reprezentantka gospodarzy została jednak relegowana. W biegu o siódme miejsce najszybsza była Serafima Grishina (Rosja).

Wyniki keirinu kobiet

W pierwszych dwóch konkurencjach – scratchu i wyścigu tempowym – najlepszy był Iuri Leitao (Portugalia). W wyścigu eliminacyjnym zwyciężył natomiast Gleb Syritsa (Rosja), ale liderem wciąż pozostawał Portugalczyk. W czołówce plasowali się też Claudio Imhof (Szwajcaria), Yauheni Karaliok (Białoruś) i Christos Volikakis (Grecja).

W wyścigu punktowym aż 75 punktów zdobył Yauheni Karaliok, dzięki czemu zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej omnium (177). Podium uzupełnili Iuri Leitao (166) i Claudio Imhof (144), który o punkt wyprzedził Gleba Syritsę.

Wyniki omnium mężczyzn

Poprzedni artykułMłodzieżowe Mistrzostwa Polski 2021: Podsumowanie trzeciego dnia
Następny artykułUrszula Łoś: „Moim priorytetem jest sprint drużynowy”