Drugiego dnia Pucharu Narodów w Sankt Petersburgu rywalizowano w wyścigach eliminacyjnych, sprincie kobiet, a także w wyścigu na dochodzenie i jeździe na czas mężczyzn.

Zwyciężczynią wyścigu eliminacyjnego kobiet została Portugalka Maria Martins, która w końcówce okazała się szybsza od Diany Klimovej (Rosja). Na trzeciej pozycji uplasowała się Olivija Baleisyte (Litwa). Nie włączyła się ona jednak do walki o wyższe lokaty i po eliminacji Aksany Salauyevej (Białoruś) odpuściła.

Wyniki wyścigu eliminacyjnego kobiet

Wśród mężczyzn jako jedyny wyeliminowany nie został Rosjanin Sergei Rostovtsev. Z radości ze zwycięstwa zdjął kask i… został zdyskwalifikowany. Wskutek tego na pierwszym miejscu figuruje nie on, a Carloalberto Giovanni (Włochy). Kolejne pozycje zajęli Alexandr Smirnov (Rosja) i Christos Volikakis (Grecja).

Wyniki wyścigu eliminacyjnego mężczyzn

Do finałowych biegów w wyścigu na dochodzenie mężczyzn zakwalifikowali się Gleb Syritsa (Rosja), Kyle Gordon (Wielka Brytania; finał A) oraz Davide Plebani (Włochy) i Claudio Imhof (Szwajcaria; finał B). Po złoto, uzyskując czas 4:11,773 sięgnął Gleb Syritsa, który pokonał Kyle’a Gordona o ponad 5 sekund. W wyścigu o brąz Claudio Imhof był niemalże pewny medalu, jednak przy wyprzedzaniu Davide Plebaniego zagapił się i upadł, przez co nie ukończył rywalizacji. Włoch przeciął kreskę z czasem 4:23,191.

Wyniki indywidualnego wyścigu na dochodzenie mężczyzn

Do półfinałów sprintu kobiet dotarły Anastasiia Voinova, Yana Tyschenko (Rosja), Simona Krupeckaite (Litwa) i Alessa Catriona-Propster (Niemcy). Do finału awansowały Rosjanki, a lepsza w dwóch biegach okazała się Anastasiia Voinova. W zaciętym pojedynku o brąz górą była Simona Krupeckaite.

Wyniki sprintu kobiet

W jeździe na czas mężczyzn z czasem 1:00,552 triumfował Marc Jurczyk (Niemcy). Dalsze lokaty zajęli Quentin Lafargue (Francja; 1:00,827), który wygrał kwalifikacje, oraz Alexander Sharapov (Rosja; 1:00,95). Zaskoczeniem jest dopiero siódme miejsce Michaela D’Almeidy (1:01,720) – Francuz w kwalifikacjach uplasował się na trzeciej pozycji.

Wyniki jazdy na czas mężczyzn

Poprzedni artykułPuchar Narodów w Sankt Petersburgu: Zapowiedź drugiego dnia rywalizacji
Następny artykułPuchar Narodów w Sankt Petersburgu: Zapowiedź trzeciego dnia rywalizacji