fot. UEC

Drugiego dnia Pucharu Narodów w Sankt Petersburgu odbędą się wyścigi eliminacyjne, wyścig na dochodzenie i jazda na czas mężczyzn oraz sprint kobiet.

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety, drugiego dnia zmagań w Pucharze Narodów w Sankt Petersburgu powalczą w wyścigu eliminacyjnym. W zmaganiach kobiet wystartują takie kolarki, jak Maria Martins (Portugalia), Diana Klimova (Rosja) czy Michelle Andres (Szwajcaria), natomiast wśród mężczyzn na starcie zobaczymy między innymi takich zawodników, jak Yauheni Karaliok (Białoruś), Christos Volikakis (Grecja), Sergey Rostovtsev (Rosja), brązowy medalista mistrzostw Europy w Płowdiwie, a także Quentin Lafargue.

Francuz będzie też jednym z faworytów jazdy na czas, która zostanie rozegrana w sesji popołudniowej. Oprócz niego o medale powalczą między innymi wielokrotny medalista mistrzostw świata – Michael D’Almeida (Francja) – a także Alexander Sharapov (Rosja) i Marc Jurczyk (Niemcy).

Mężczyźni będą rywalizować też w indywidualnym wyścigu na dochodzenie. Na starcie stanie wielu szybkich zawodników: Gleb Syritsa, Alexandr Evtushenko (Rosja), Claudio Imhof (Szwajcaria), Davide Plebani, Stefano Moro (Włochy) oraz Portugalczyk Iuri Leitao.

Przez cały dzień rozgrywane będą biegi sprinterskie kobiet – od kwalifikacji, aż po finały. Główną faworytką będzie reprezentantka gospodarzy – Anastasiia Voinova. O dobry wynik mogą pokusić się też Martha Bayona Pineda (Kolumbia), Alla Biletska (Ukraina), Migle Marozaite, Simona Krupeckaite (Litwa) oraz Alessa-Catriona Propster (Niemcy).

Polacy i Polki nie wystartują w tej rundzie Pucharu Narodów.

Zawody będą transmitowane TUTAJ od godziny 17.00.

Lista startowa wyścigu eliminacyjnego kobiet

Lista startowa wyścigu eliminacyjnego mężczyzn

Lista startowa indywidualnego wyścigu na dochodzenie mężczyzn

Lista startowa sprintu kobiet

Lista startowa jazdy na czas mężczyzn

Program zawodów (godziny w rozpisce są czasu lokalnego, w Polsce -1h)

Poprzedni artykułPuchar Narodów w Sankt Petersburgu: Rosjanie i Rosjanki dominują
Następny artykułPuchar Narodów w Sankt Petersburgu: Podsumowanie drugiego dnia rywalizacji
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.