fot. UCI

Jutro (19 lutego) na welodromie w Pruszkowie rozpocznie się pierwsza seria Pucharu Polski elity i juniorów w kolarstwie torowym. Zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w omnium, sprincie, keirinie, madisonie, a także w indywidualnych wyścigach na dochodzenie.

W najbliższą sobotę rozpocznie się polski sezon torowy. Przez dwa dni kolarze i kolarki będą startować w wyścigach wchodzących w skład pierwszej serii Pucharu Polski elity i juniorów w kolarstwie torowym, która zostanie rozegrana na welodromie w Pruszkowie. W sobotę zawodnicy i zawodniczki wszystkich kategorii (elita mężczyźni, junior, kobiety open) będą rywalizować w omnium i sprincie indywidualnym, natomiast dzień później rozegrane zostaną wyścigi na 2000 (kobiety open) i 3000 metrów (junior, elita mężczyźni), keirin oraz madison.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych swój udział w pierwszej serii Pucharu Polski potwierdzili Mateusz Rudyk oraz Urszula Łoś, ale z pewnością nie będą to jedyni czołowi polscy zawodnicy, którzy wezmą udział w weekendowej rywalizacji.

Pierwsze sobotnie wyścigi wystartują o godzinie 10.30, natomiast w niedzielę zmagania rozpoczną się o 9.00. Wstęp wolny.

Regulamin i harmonogram pierwszej serii Pucharu Polski można znaleźć TUTAJ.

Poprzedni artykułŚwietne występy Polek i Polaków w młodzieżowych zawodach w Poniewieżu
Następny artykułPuchar Polski 2022: Wyniki pierwszego dnia zawodów
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.