W sobotę w Pruszkowie rozpoczęła się druga seria torowego Pucharu Polski. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w sprincie indywidualnym oraz w omnium.

Sprint kobiet

W kwalifikacjach do sprintu najszybsza była Veronika Jabornikova (ASO Dukla Brno), która przejechała 200 metrów w czasie 11,215 s. Na drugiej pozycji uplasowała się Paulina Petri (KS Społem SUUS Łódź), a kolejne pięć miejsc zajęły pozostałe kolarki ASO Dukla Brno. Dwie wyżej wymienione zawodniczki bez większych problemów przebrnęły przez kolejne rundy i spotkały się w finale. Tam lepsza była Paulina Petri, która pokonała Veronikę Jabornikovą w dwóch biegach. Trzech wyścigów do wywalczenia trzeciej lokaty potrzebowała natomiast Anna Jabornikova (ASO Dukla Brno) – w rywalizacji o brązowy medal była lepsza od swojej drużynowej koleżanki, Sary Kateriny Peterkovej.

Wyniki

Sprint juniorów

Medale w sprincie rozdano też wśród juniorów, gdzie również znakomicie zaprezentowali się reprezentanci ASO Dukla Brno. Dwaj kolarze czeskiego klubu – Jakub Malasek i Matej Hytych – uplasowali się odpowiednio na pierwszej i drugiej pozycji. Podium uzupełnił Mateusz Przymusiński z UKS TFP Jedynka Kórnik.

Wyniki

Sprint mężczyzn

Podobnie jak w pierwszej serii torowego Pucharu Polski, w sprincie mężczyzn triumfował Mateusz Rudyk (ALKS STAL Ocetix – Iglotex Grudziądz). Polak zwyciężył w kwalifikacjach z czasem 9,652 s. W kolejnych rundach pokonywał między innymi Norberta Szabo (Reprezentacja Węgier) i Martina Cechmana (ASO Dukla Brno). W finałowych biegach Rudyk był lepszy od Sandora Szalontaya (Reprezentacja Węgier), a w finale B szybszy od Patryka Rajkowskiego (UKS TFP Jedynka Kórnik) był Martin Cechman.

Wyniki

Omnium mężczyzn (elita)

Walka o wygraną w omnium mężczyzn od początku zmagań w omnium toczyła się między Alanem Banaszkiem, Danielem Staniszewskim (HRE Mazowsze Serce Polski), a Damianem Sławkiem (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier), którzy wygrali odpowiednio scratch, wyścig eliminacyjny i wyścig tempowy. O końcowym układzie klasyfikacji generalnej zadecydował 25-kilometrowy wyścig punktowy, zdominowany przez Alana Banaszka. Kolarz HRE Mazowsze Serce Polski nadrobił dwa okrążenia nad resztą stawki i triumfował na trzech lotnych finiszach. Ostatecznie zwyciężył w „generalce” z dorobkiem 181 punktów. 150 oczek uzbierał Damian Sławek, a na najniższym stopniu podium uplasował się Daniel Staniszewski, który do zawodnika GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier stracił zaledwie 1 punkt. Sławek wskoczył na drugie miejsce po podwójnie punktowanym finiszu, w którym zajął czwartą pozycję, powiększając tym samym swój dorobek o dwa punkty.

Wyniki

Omnium kobiet (open)

Po trzech konkurencjach omnium kobiet, na czele, z dorobkiem 106 punktów, plasowały się Daria Pikulik i Olga Wankiewicz z ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław. W wyścigu punktowym lepiej spisała się brązowa medalistka mistrzostw świata z Berlina i to ona zwyciężyła w sobotnich zmaganiach (145 punktów). Podium uzupełniły Olga Wankiewicz (120 punktów) oraz zwyciężczyni pierwszej serii Pucharu Polski – Nikola Wielowska (LARK Ziemia Darłowska). Uzbierała ona 115 punktów – tyle samo, co Tamara Szalińska (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław). Nikola Wielowska uplasowała się jednak wyżej na ostatnim finiszu, dzięki czemu to właśnie ona zajęła trzecią pozycję.

Wyniki

Omnium juniorów

W juniorskim wieloboju najlepszy był Danil Jackovlev (Boras Lewart Lubartów Team), który na przestrzeni czterech konkurencji zdobył 140 punktów. Srebrny medal zdobył Konrad Waliniak z KLTC Konin (132 punkty), który w poprzedniej odsłonie torowego Pucharu Polski zajął trzecie miejsce w zmaganiach w omnium. Tym razem najniższe miejsce na podium przypadło Igorowi Włodarczykowi (ALKS STAL Ocetix – Iglotex Grudziądz; 129 punktów).