fot. UCI Track Champions Legue / SWpix.com

UCI Torowa Liga Mistrzów to innowacyjny cykl zawodów torowych, którego pierwsza edycja odbyła się w ubiegłym roku. Organizatorzy stworzyli pięcioodcinkowy serial dokumentalny o cyklu.

Jesienią i zimą ubiegłego roku mogliśmy ekscytować się nową serią zawodów torowych – UCI Torową Ligą Mistrzów. Organizatorzy chcieli zachęcić do oglądania kolarstwa torowego nowych kibiców, a także wnieść trochę świeżości dla dotychczasowych fanów. Zmagania, po zawirowaniach związanych z obostrzeniami, finalnie liczyły cztery rundy – na Majorce, w Poniewieżu i Londynie.

Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach – sprincie (sprint i keirin) i w wyścigach średniodystansowych (scratch i wyścig eliminacyjny; kobiety + mężczyźni). W klasyfikacjach generalnych poszczególnych kategorii triumfowali: Harrie Lavreysen – sprint mężczyzn, Emma Hinze – sprint kobiet, Katie Archibald – średni dystans kobiet i Gavin Hoover – średni dystans mężczyzn.

Discovery Sports Events, jeden z organizatorów UCI Torowej Ligi Mistrzów, wyprodukował serial dokumentalny o cyklu – „Back on Track”. Według komunikatu prasowego, pierwszy z pięciu odcinków, w którym będzie można zobaczyć kulisy rundy na welodromie na Majorce, a także dowiedzieć się, jak do kolarstwa trafili Harrie Lavreysen i Kelsey Mitchell, zostanie opublikowany 4 kwietnia w aplikacji Eurosportu i w GCN+.

Poprzedni artykułPuchar Polski 2022: Wyniki pierwszego dnia drugiej serii
Następny artykułBelgian Track Meeting 2022: Polacy na starcie
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.