fot. Instagram / Tomas Babek

Na welodromie w Pruszkowie rozpocznie się druga seria tegorocznego Pucharu Polski elity i juniorów. Na starcie zobaczymy wiele czołowych polskich kolarzy i kolarek torowych.

W dniach 26-27 w Pruszkowie odbędzie się druga runda torowego Pucharu Polski elity i juniorów. W zmaganiach wystartują najlepsi polscy torowcy – w pierwszej serii cyklu, rozegranej pod koniec lutego, wzięli udział między innymi Mateusz Rudyk, Urszula Łoś Urszula Łoś, Rafał Sarnecki, Krzystof Maksel (ALKS STAL Ocetix – Iglotex Grudziądz), Patryk Rajkowski (UKS TFP Jedynka Kórnik), Nikola Wielowska (LARK Ziemia Darłowska) czy Tomas Babek (ASO Dukla Brno).

Pierwszy dzień imprezy upłynie pod znakiem rywalizacji w sprincie indywidualnym i omnium, natomiast w niedzielę zostaną rozegrane finały sprintu drużynowego, a także zmagania w keirinie oraz madisonie, a także w wyścigach na dochodzenie (2000 i 3000 m).

Wyniki pierwszej serii Pucharu Polski można znaleźć tutaj –> dzień pierwszy, dzień drugi.

Pierwsze sobotnie wyścigi wystartują o godzinie 10.30, natomiast w niedzielę zmagania rozpoczną się o 9.30.

Regulamin i harmonogram drugiej serii Pucharu Polski można znaleźć TUTAJ.

Poprzedni artykułJason Kenny oficjalnie zakończył karierę
Następny artykułPuchar Polski 2022: Wyniki pierwszego dnia drugiej serii
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.