Fot. www.trackworldcup.co.uk

W Londynie rozpoczęła się czwarta runda Pucharu Świata w kolarstwie torowym. Pierwszego dnia rozegrano zawody drużynowe. W sprincie drużynowym Polacy zajęli czwarte miejsce.

Pierwszego dnia rywalizacji czwartej rundy Pucharu Świata w Londynie rozdano medale w sprincie drużynowym pań i panów oraz w wyścigach drużynowych na dochodzenie pań i panów.

Sprinty drużynowe

W kwalifikacjach Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Krzysztof Maksel uzyskali czas 43,825 i zajęli czwarte miejsce. Wygrali Holendrzy z wynikiem 42,650. W półfinale Rudyka zastąpił Rafał Sarnecki. Polacy nieznacznie wygrali ze sprinterami z Trynidadu i Tobago. Czas 44,341 pozwolił na awans do biegu o brązowy medal. Tutaj polscy sprinterzy zmierzyli się z Niemcami w składzie: Timo Bichler, Maximilian Levy i Joachim Eilers. Polacy pojechali w tym samym składzie, co w półfinale. Reprezentanci naszego kraju uzyskali wynik 44,842 i okazali się gorsi od rywali zza zachodniej granicy. Niemcy pojechali w czasie 44,001 i wywalczyli brązowe medale. Polacy zostali sklasyfikowani tuż za podium.

Zwyciężyli Holendrzy w składzie: Roy van der Berg, Matthijs Buchli i Harrie Lavreysen. W finale wykręcili rezultat 42,789 i wygrali z Brytyjczykami w składzie: Joseph Truman, Philip Hindes i Ryan Owens.

Wyniki kwalifikacji 

Wyniki 1 rundy

Wyniki finałów 

Urszula Łoś i Marlena Karwacka zajęły 10. miejsce. Polki nie przebrnęły kwalifikacji, w których uzyskały wynik 33,737. W walce o brąz Kyra Lamberink/Shanne Braspennincx z Holandii pokonały Francuzki Mathilde Gros i Sandre Clair. W finale Chinki w składzie Junhong Liu/Tianshi Zhong uzyskały czas 32,771 i pokonały Niemki Miriam Welte/Emmę Hinze.

Wyniki kwalifikacji

Wyniki 1 rundy

Wyniki finałów

Wyścigi drużynowe

Rywalizacja kobiet zakończyła się wspaniałym triumfem reprezentantek gospodarzy. W finale Brytyjki w składzie: Katie Archibald, Eleanor Dickinson, Neah Evans i Laura Kenny zdublowały Amerykanki. W rywalizacji o brąz Włoszki wygrały z Team Breeze. Polki uplasowały się na 5. miejscu. W pierwszej rundzie Justyna Kaczkowska, Daria Pikulik, Łucja Pietrzak i Nikol Płosaj uzyskały wynik 4:29,255.

Wyniki kwalifikacji

Wyniki 1 rundy

Wyniki finałów

Wśród mężczyzn po triumf sięgnęła zawodowa grupa brytyjska Huub Wattbike Test Team. W finale John Archibald, Daniel Bingham, Ashton Lambie i Jonathan Wale wykręcili czas 3:57,726. Pokonani Belgowie uzyskali rezultat 3:59,014. Brązowy medal zdobyli Brytyjczycy, którzy minimalnie wygrali z Włochami. Szymon Krawczyk, Dawid Czubak, Adrian Kaiser i Bartosz Rudyk w pierwszej rundzie pojechali w czasie 4:01,355 i zostali sklasyfikowani na 6. pozycji.

Wyniki kwalifikacji

Wyniki 1 rundy

Wyniki finałów

Poprzedni artykułHarmonogram mistrzostw świata w kolarstwie torowym w Pruszkowie
Następny artykułPuchar Świata w Londynie – dzień 2. – Kolejne zwycięstwa faworytów
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.