Duńczycy w madisonie, Matthijs Buchli w keirinie, Kirsten Wild w omnium i Stephanie Morton w sprincie wygrali drugiego dnia zawodów Pucharu Świata w Londynie. Wojciech Pszczolarski/Daniel Staniszewski zajęli 7. miejsce w madisonie.

Drugiego dnia rywalizacji Pucharu Świata w Londynie rozdano medale w omnium kobiet, madisonie mężczyzn, keirinie mężczyzn i sprincie kobiet.

Madison mężczyzn

Czwarty Puchar Świata i czwarte zwycięstwo Duńczyków w madisonie. Julius Johansen i Casper von Folsach jako jedyni nadrobili okrążenie i zdobyli 46 punktów. Drugie miejsce zajęli Brytyjczycy. Gospodarze w składzie Fred Wright i Matthew Walls wywalczyli 30 punktów. Na najniższym stopniu podium stanęli Hiszpanie Albert Torres/Sebastian Mora Vedri z wynikiem 21 punktów. Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski zajęli 7. miejsce z dorobkiem 7 punktów.

Pełne wyniki

Omnium kobiet

W omnium zabrakło reprezentantek Polski. W scratchu wygrała Kirsten Wild. W wyścigu tempowym najlepsza była Lizbeth Salazar Vazquez. W wyścigu eliminacyjnym ponownie triumfowała Wild. Mistrzyni świata została zwyciężczynią omnium. W wieloboju zdobyła w sumie 124 punkty. Druga była Jennifer Valente ze stratą 6 punktów, a trzecia ze stratą 18 punktów była Alison Beveridge.

Keirin mężczyzn

Keirin zakończył się zwycięstwem Matthijsa Buchliego. Reprezentant Holandii w finale wyprzedził o 33 tysięczne Azizulhasniego Mohda Awanga i o 180 tysięcznych swojego rodaka, ale reprezentanta Beat Cycling Team, Theo Bosa. Krzysztof Maksel został sklasyfikowany na 13. miejscu. Polak był czwarty w biegu pierwszej rundy i drugi w repasażu.

Wyniki: 1 runda, 1 runda repasaże, 2 runda, finały

Sprint kobiet

W tej konkurencji bezkonkurencyjna była Stephanie Morton. Australijka wygrała kwalifikacje i pokonywała kolejne rywalki w następnych rundach. Morton okazała się lepsza w 1/8 finału od Urszuli Łoś. Polka zajęła 16. miejsce. W wyścigu o złoto Morton wygrała 2:0 z Emmą Hinze. W tym samym stosunku w walce o brąz Laurine van Riessen pokonała Olenę Starikową. Julita Jagodzińska zajęła w kwalifikacjach 30. miejsce.

Wyniki: kwalifikacje, 1/16 finału, 1/8 finału, ćwierćfinały, półfinały, finały

Poprzedni artykułPuchar Świata w Londynie – dzień 1. – Czwarta pozycja polskich sprinterów
Następny artykułPuchar Świata w Londynie – dzień ostatni: Ula Łoś zdobyła brąz w keirinie!