fot. FVSR

Nikita Beresnev, Lev Gonov, Ivan Smirnov i Gleb Syritsa ustanowili nowy rekord kraju w drużynowym wyścigu na dochodzenie na odbywających się aktualnie mistrzostwach Rosji w kolarstwie torowym.

Pierwszego dnia mistrzostw Rosji w kolarstwie torowym rozdano medale w konkurencjach drużynowych – sprincie i wyścigu na dochodzenie. Wśród mężczyzn w drugiej z wymienionych konkurencji triumfowali kolarze z Sankt Petersburga – Nikita Beresnev, Lev Gonov, Ivan Smirnov i Gleb Syritsa, którzy osiągnęli czas 3:47,315. Czwórka ustanowiła tym samym nowy rekord kraju, a ich wynik jest piątym najlepszym w historii.

Młodych Rosjan wyprzedzają jedynie Duńczycy (Lasse Norman Hansen, Julius Johanssen, Frederik Rodenberg Madsen, Rasmus Pedersen), którzy na tegorocznych mistrzostwach świata trzykrotnie poblili rekord globu – 3:46,579; 3:46,203 i 3:44,672 – i Włosi (Simone Consonni, Filippo Ganna, Francesco Lamon, Jonathan Milan), którzy również w Berlinie złamali granicę trzech minut i 47 sekund uzyskując czas 3:46,513.

Nikita Beresnev, Lev Gonov, Ivan Smirnov i Gleb Syritsa są świeżo upieczonymi młodzieżowymi mistrzami Europy w tej konkurencji. Na imprezie w Fiorenzuoli Rosjanie w finale znacznie pokonali reprezentację Włoch (Davide Boscaro, Jonathan Milan, Gidas Umbri, Tommaso Nencini).

Poprzedni artykułORLEN Grand Prix Poland odwołane!
Następny artykułPłowdiw 2020: Niemcy rezygnują z udziału
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.