fot. UCI

Jak podaje portal sueddeutsche.de, reprezentacja Niemiec nie weźmie udziału w mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym.

Kontynentalny czempionat ma odbyć się w bułgarskim Płowdiwie w dniach 11-15 listopada. Pomimo rozwoju pandemii koronawirusa, Europejska Unia Kolarska (UEC) nie podjęła na ten moment decyzji o odwołaniu imprezy.

Po tym, jak z przyjazdu do Bułgarii zrezygnowali Belgowie i Holendrzy, przyszedł czas na Niemców. Federacja kolarska naszych sąsiadów zza Odry podjęła taką decyzję po tym, jak Instytut Roberta Kocha uznał Bułgarię za obszar ryzyka.

– Jest to zrozumiała decyzja. Dla Niemieckiej Federacji Kolarskiej ważne są nie tylko wyniki. Oczywiście ze sportowego punktu widzenia jest to przykre, ponieważ w ostatnich tygodniach ciężko przygotowywaliśmy się do tych zawodów

– mówił Sven Meyer, trener średniodystansowców, cytowany przez sueddeutsche.de.

W ubiegłym roku w mistrzostwach Europy rozgrywanych w holenderskim Apeldoorn, Niemcy zdobyli łącznie 9 medali – jeden złoty, pięć srebrnych i trzy brązowe.

Poprzedni artykułRewelacyjny czas na 4 kilometry w mistrzostwach Rosji
Następny artykułLev Gonov z rekordem Rosji w indywidualnym wyścigu na dochodzenie
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.