Za nami trzeci dzień zmagań na welodromie we francuskim Roubaix. Bardzo blisko pierwszego medalu dla Polski był Patryk Rajkowski startujący w jeździe na czas na 1 kilometr, ale niestety zabrakło mu siedmiu dziesiątych sekundy do trzeciej lokaty, Polaka sklasyfikowano na czwartym miejscu.

Omnium kobiet

Polskę reprezentowała Nikol Płosaj. Zawodniczka zajęła 11. miejsce. Absolutną dominacją popisała się Brytyjka Katie Archibald, która wygrała trzy z czterech konkurencji, co naturalnie dało jej tytuł mistrzyni globu. Srebrny medal powędrował na szyję Belgijki Lotte Kopecky, brąz wywalczyła Włoszka Elisa Balsamo.

Wyniki

Jazda indywidualna na dochodzenie mężczyzn

Na starcie nie mieliśmy żadnego Polaka. Kwalifikacje zakończyły się dosyć zaskakująco – do biegu o złoto awansowali Amerykanin Ashton Lambie (04:03.237) oraz Włoch Jonathan Milan (4:05.785). Obrońca tytułu i główny faworyt – Filippo Ganna zanotował trzeci rezultat (4:06.402) i w przejeździe o brąz rywalizował ze Szwajcarem Claudio Imhofem (4:07.609). Ganna nie awansował do finału po raz pierwszy od 5 lat, lecz na pocieszenie wywalczył brązowy medal. W biegu o złoto minimalnie lepszy okazał się Lambie (4:05.060), srebrny medalista Jonathan Milan uzyskał czas – 04:06.149.

Wyniki

Sprint kobiet

Z kanadyjsko-niemieckich półfinałów górą wyszły reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów i to właśnie Sophie Lea Friedrich z Emmą Hinze zmierzyły się w finale o złoto. Dla Lauriane Genest oraz Kelsey Mitchell pozostała tylko walka pocieszenia, której stawką był brązowy medal. Obronną ręką z pojedynku o trzecią lokatę wyszła Mitchell. Złoto wywalczyła Emma Hinze, natomiast srebro Sophie Lea Friedrich.

Wyniki

Wyścig punktowy mężczyzn

Na starcie pojawił się Wojciech Pszczolarski. Wracający po kontuzji złamanego obojczyka Polak próbował ataku w początkowej fazie wyścigu, niestety nie przyniósł on znaczących efektów. Kraksa na około 60 okrążeń przed końcem, także utrudniła optymalny występ, który finalnie zakończył się 13. miejscem. Ekscytującą walkę o złoty medal zapewnili nam Benjamin Thomas (Francja) i Kenny de Ketele (Belgia). Jechali bardzo aktywnie i na 20 rund przed finiszem zrównali się dorobkiem punktowym na poziomie 83 oczek. Kolejne finisze przebiegły ze wskazaniem na Francuza i to on ostatecznie cieszył się ze zdobycia kolejnej tęczowej koszulki w karierze. De Ketele wypracował srebrny medal, trzeci był Holedner Vincent Hoppezak.

Wyniki

Kilometr ze startu zatrzymanego mężczyzn

Udział brał jeden Polak, brązowy medalista mistrzostw Europy – Patryk Rajkowski. Pewnie przebrnął eliminacje i awansował do finału z piątym wynikiem – 1:00.510. W finale zanotował rezultat 1:00.624 co dało 4. lokatę. Złoto z ogromną przewagą zdobył Holender Jeffrey Hoogland (58.418), srebro to historyczny, pierwszy medal dla Trynidadu i Tobago za sprawą Nicholasa Paula (59.791), brąz wywalczył Niemiec Joachim Eilers (1:00.008).