Za nami drugi dzień zmagań na welodromie we francuskim Roubaix. Niestety nie przyniósł on pierwszych medali dla reprezentantów Polski. Kolejny dublet na imprezie mistrzowskiej wywalczyli dominatorzy wszelakich konkurencji spinterskich, czyli Holendrzy – Jeffrey Hoogland i Harrie Lavreysen. Mistrzynią świata w wyścigu eliminacyjnym pań została popularna Włoszka – Letizia Paternoster.

Keirin mężczyzn

W tej konkurencji nie startował żaden Polak. Finał był absolutnym popisem dominacji Holendrów – Jeffreya Hooglanda i Harriego Lavreysena. Pierwszy z wymienionych zaatakował sekundy po zjeździe derny z welodromu, a drugi pewnie kontrolując resztę stawki zareagował w odpowiednim momencie wysuwając się na pozycję obok kolegi z reprezentacji. Harrie minimalnie wyprzedził Jeffreya zapewniając Holandii złoto oraz srebro. Trzecie miejsce wywalczył Rosjanin Mikhail Iakovlev.

Wyniki

Drużynowy wyścig na dochodzenie kobiet

Rozegrano dzisiaj biegi 1. rundy oraz przejazdy finałowe. W fazie decydującej o awansie do fazy medalowej Polki w składzie: Nikol Płosaj, Karolina Karasiewicz, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik oraz Patrycja Lorkowska (występ wczoraj w kwalifikacjach) pokonały Białorusinki i uzyskały czas 4:22.669, co wystarczyło do zajęcia 6. miejsca. Wynik ten stanowi nowy rekord naszego kraju! W finałach złoto zdobyły Niemki (Franziska Brausse, Lisa Brennauer, Mieke Kroeger, Laura Suessemilch) z czasem 4:08.752, srebro powędrowało na szyję Włoszek – 4:13.690 (Elisa Balsamo, Chiara Consonni, Martina Fidanza, Letizia Paternoster, Martina Alzini), brąz wywalczyły Brytyjki – 4:17.359 (Katie Archibald, Megan Barker, Neah Evans, Josie Knight).

Wyniki

Drużynowy wyścig na dochodzenie mężczyzn

Dziś rozgrywano tylko biegi finałowe, wcześniejsze fazy odbyły się wczoraj. W biegu o brązowy medal rywalizowali Brytyjczycy z Duńczykami, natomiast o złoto jechali Włosi z Francuzami. Ostatecznie trzecią ekipą świata z czasem 3:51.205 zostali kolarze z Wielkiej Brytanii w składzie: Ethan Hayter, Ethan Vernon, Oliver Wood, Charlie Tanfield oraz Kian Emadi. Bieg finałowy padł łupem aktualnych mistrzów olimpijskich, czyli Włochów (Filippo Ganna, Simone Consonni, Jonathan Milan, Francesco Lamon i Liam Bertazzo) pokonali oni cztery kilometry w 3:47.192. Drudzy Francuzi zanotowali rezultat 3:49.168 (Thomas Boudat, Thomas Denis, Benjamin Thomas, Valentin Tabellion). Polacy finalnie sklasyfikowani zostali na 8. miejscu. (Alan Banaszek, Szymon Krawczyk, Daniel Staniszewski, Szymon Sajnok, Bartosz Rudyk).

Wyniki

Scratch mężczyzn

Polskę reprezentował Bartosz Rudyk. 23-letni zawodnik popisał się aktywną i odważną jazdą. Szczególnie w pamięci zapadł jego samotny, ale niestety nieskuteczny, atak na siedemnaście okrążeń przed metą, akcja została zniwelowana po pięciu kołach ucieczki. Doskonałym długim finiszem, który ostatecznie dał złoty medal, popisał się Francuz Donavan Grondin, drugi był Belg Tuur Dens, trzecią lokatę zajął Brytyjczyk Rhys Britton. Rudyk ostatecznie zmagania zakończył jako szesnasty.

Wyniki

Wyścig eliminacyjny kobiet

Polskę reprezentowała Nikol Płosaj. Zawodniczka na co dzień reprezentująca barwy klubu Jedynka Kórnik odpadła jako siódma co dało 15. miejsce w silnie obsadzonej stawce. Mistrzynią świata została Włoszka Letizia Paternoster, druga była Lotta Kopecky z Belgii, trzecią lokatę wywalczyła Amerykanka Jennifer Valente.

Wyniki

Sprint kobiet (fazy do 1/4 włącznie)

Do kwalifikacji sprintu kobiet nie przystąpiła żadna Polka. Zawodniczki przejechały dzisiaj 200 metrów z najazdu lotnego, a także rywalizowały w 1/16; 1/8 oraz 1/4 finału, co oznacza, że poznaliśmy półfinalistki, które już jutro powalczą o tęczową koszulkę.
Zostały nimi: Niemki: Sophie Lea Friedrich i Emma Hinze oraz Kanadyjki: Kelsey Mitchell i Lauriane Genest.