fot. Piotr Łabaziewicz

Polski Związek Kolarski opublikował skład reprezentacji Polski na zbliżające się mistrzostwa świata w kolarstwie torowym w Saint-Quentin-en-Yvelines, które rozpoczną się już w środę.

Już w najbliższą środę na welodromie w podparyskim Saint-Quentin-en-Yvelines rozpoczną się tegoroczne mistrzostwa świata elity w kolarstwie torowym. Zawodnicy i zawodniczki powalczą o medale w jedenastu konkurencjach.

Na starcie znajdzie się rzecz jasna liczna reprezentacja Polski, która – według kwot kwalifikacyjnych UCI – weźmie udział we wszystkich konkurencjach, z wyjątkiem keirinu mężczyzn i indywidualnego wyścigu na dochodzenie kobiet.

Skład reprezentacji Polski na torowe mistrzostwa świata liczy 11 zawodniczek i 10 zawodników, wśród których znajdą się medalistki tegorocznego, europejskiego czempionatu, rozegranego w sierpniu w Monachium: Urszula Łoś, Nikola Wielowska, Daria Pikulik, Marlena Karwacka i Nikola Sibiak.

Spośród wszystkich zawodników reprezentacji Polski, awizowanych do startu w Saint-Quentin-en-Yvelines, na podium mistrzostw świata w swoich karierach stawali: Szymon Sajnok (złoto w omnium, 2018), Daria Pikulik (brąz w omnium, 2020), Mateusz Rudyk (brąz w sprincie, 2019) oraz Wojciech Pszczolarski (brąz w wyścigu punktowym, 2017).

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Saint-Quentin-en-Yvelines:

Sprint
Urszula Łoś
Marlena Karwacka
Paulina Petri
Nikola Sibiak

Patryk Rajkowski
Mateusz Rudyk
Rafał Sarnecki

Średni dystans
Karolina Karasiewicz
Karolina Kumięga
Daria Pikulik
Wiktoria Pikulik
Nikol Płosaj
Olga Wankiewicz
Nikola Wielowska

Alan Banaszek
Szymon Krawczyk
Kacper Majewski
Wojciech Pszczolarski
Filip Prokopyszyn
Bartosz Rudyk
Szymon Sajnok
Adam Woźniak

Poprzedni artykułFilippo Ganna nowym rekordzistą świata w jeździe godzinnej!
Następny artykułSaint-Quentin-en-Yvelines 2022: Harmonogram zawodów i transmisji telewizyjnych
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.