Friday October 25 2019 Six Day London 2019 - Day 4 Mark Cavendish (GBR) Owain Doull (GBR) Photo: Eloise Mavian / Tornanti.cc

Londyńska sześciodniówka powoli dobiega końca. Do końca rywalizacji pozostał jeden dzień, podczas którego odbędzie się m.in. finałowy madison chase. W klasyfikacji prowadzą Mark Cavendish i Owain Doull, ale różnice są niewielkie.

Już 20-minutowy madison wprowadził duże zmiany do klasyfikacji generalnej. Okrążenie do rywali nadrobili Yoeri Havik/Wim Stroetinga, Theo Reinhardt/Maximilian Beyer, Adrian Hegyvary/Daniel Holloway i Mark Cavendish/Owain Doull. Filip Prokopyszyn/Daniel Staniszewski zajęli 7. miejsce ze stratą okrążenia.

W wyścigu eliminacyjnym byliśmy świadkami kolejnego pojedynku Cavendisha z Elią Vivianim. Wyścig padł łupem brytyjskiego duetu.

https://twitter.com/sixdaycycling/status/1188165841046642688

Na 250 metrów na czas jechały zespoły, które zakwalifikowało się do finału A za dernami, który odbędzie się ostatniego dnia sześciodniówki. Najlepszy wynik – 12,672 – wykręcili Bryan Coquard i Donovan Grondin. W finale B wyścigu za dernami Polacy byli blisko odniesienia pierwszego zwycięstwa. Filip Prokopyszyn prowadził po swojej zmianie. Daniel Staniszewski oddał prowadzenie, aby później zaatakować. Do walki Polaka z Felixem Englishem włączył się Jonathan Dibben i to on jako pierwszy minął linię mety.

Na koniec piątego dnia na kolarzy czekał madison trwający 30 minut. Kolejne okrążenie zysku zanotowali Cavendish/Doull, Consonni/Viviani i Reinhardt/Beyer. Dzięki temu zwycięstwu Brytyjczycy umocnili się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Taki sam bilans okrążeń mają także Theo Reinhardt/Maximilian Beyer. Jednak Cavendish i Doull muszą zdobyć jeszcze tylko 5 punkty, aby zyskać premię rundy za kolejne sto punktów. Niemcy mają 27 punktów straty do liderów. Na trzecim miejscu ze stratą okrążenia są Consonni/Viviani, którzy z kolejnym punktem także zyskają premię. Polacy plasują się na 9. miejscu ze stratą 5 rund.

Panie ścigały się tym razem w duetach. Madison wygrały Katie Archibald/Neah Evans z dorobkiem 43 punktów. Drugie były Elinor Barker/Laura Kenny, a trzecie Emily Nelson/Manon Lloyd. O zwycięstwo w wyścigu eliminacyjnym także walczyły trzy brytyjskie pary. Triumfowały Barker i Kenny po tym, jak w złym momencie zmieniły się Evans z Archibald. Po dwóch dniach w klasyfikacji prowadzą Archibald/Evans z przewagą 16 punktów nad Barker/Kenny.

https://twitter.com/sixdaycycling/status/1188189595520917505

Maximilian Levy po raz piąty wygrał wyścig sprinterów na 200 metrów. W finale sprintu zrewanżował się Yucie Obarze za porażkę z poprzedniego dnia. W keirinie doszło do niebezpiecznej kraksy, w której uczestniczyli Levy, Robert Forstemann i Eoin Mullen. Jako pierwszy linię mety minął Alex Spratt. Bardzo blisko końcowego triumfu jest Levy. Niemiec ma 39 punktów przewagi nad drugim Obarą.

Wyniki

Poprzedni artykułSix Day London 2019 – wyniki
Następny artykułSix Day London 2019: Consonni i Viviani z końcowym triumfem!
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.