Mistrzostwa Europy zbliżają się wielkimi krokami. Europejski czempionat w Apeldoornie odbędzie się w dniach 16-20 października.

W szerokim składzie reprezentacji Polski znalazło się 21 osób. Liderem kadry sprinterskiej będzie Mateusz Rudyk. Szanse medalowe mają także nasze drużyny sprinterskie, zarówno męska, jak i kobieca.

W składzie kobiet na średnich dystansach znalazły się m.in. Daria Pikulik i Justyna Kaczkowska, która przed rokiem zdobyła brązowy medal w wyścigu indywidualnym. Także brąz, ale w wyścigu eliminacyjnym wywalczył Szymon Krawczyk. Z medalistów zabraknie tylko Wojciecha Pszczolarskiego, który wygrał wyścig punktowy. Na tor powrócić ma za to Szymon Sajnok.

Szeroki skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy:

Sprint – kobiety: Urszula Łoś, Marlena Karwacka, Nikola Sibiak

Sprint – mężczyźni: Mateusz Rudyk, Maciej Bielecki, Patryk Rajkowski, Krzysztof Maksel, Rafał Sarnecki

Średni dystans – kobiety: Justyna Kaczkowska, Katarzyna Pawłowska, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Łucja Pietrzak, Nikol Płosaj, Karolina Karasiewicz

Średni dystans – mężczyźni: Szymon Sajnok, Daniel Staniszewski, Bartosz Rudyk, Filip Prokopyszyn, Szymon Krawczyk, Wojciech Ziółkowski.

Poprzedni artykułGwiazdy na Six Day London 2019
Następny artykułSkład gospodarzy na mistrzostwa Europy w Apeldoornie
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.