fot. Six Day Cycling

W dniach 22-27 października w Londynie odbędą się pierwsze w tym sezonie zawody z cyklu Six Day Series. Na starcie pojawi się wiele gwiazd kolarstwa. Polskę reprezentować będą Daniel Staniszewski i Filip Prokopyszyn.

Polski duet pojedzie do Wielkiej Brytanii od razu po mistrzostwach Europy w Apeldoornie, które zakończą się dwa dni przed rozpoczęciem sześciodniówki. Dla Filipa Prokopyszyna będzie to debiut w głównej rywalizacji na Six Day Series. Wcześniej ścigał się już w kategoriach młodzieżowych. Daniel Staniszewski w parze z Wojciechem Pszczolarskim wielokrotnie startowali już w Six Day Series i to z dobrymi rezultatami. Pszczolarski ze względu na udział w Military World Games nie wystartuje na mistrzostwach Europy i w sześciodniówce w Londynie.

Na oficjalnej stronie Six Day Series organizatorzy potwierdzili także udział kilku innych duetów. Już możemy zacierać ręce na pasjonującą rywalizację. Faworytami gospodarzy będą Mark Cavendish i Owain Doull. Brytyjczycy mogą liczyć także na duety Andy Tennant/Matt Bostock i Jon Dibben/Chris Latham.

Gwiazdy sprintu stworzyły włoską parę, w której pojadą Elia Viviani i Simone Consonni. Kolejnym wspaniałym sprinterem na liście startowej sześciodniówki w Londynie jest Caleb Ewan, który ma za sobą udany sezon na szosie. Wystartuje on w duecie z Joshuą Harrissonem. Drugi australijski zespół stworzą Stephen Hall i Zack Gilmore.

Nie zabraknie także zwycięzców poprzedniej edycji. Yoeri Havik i Wim Stroetinga będą bronić honoru stałych bywalców Six Day Series, gdyż wiele duetów jest nowych, a w innych doszło do zmian. Siły połączą Theo Reinhardt i Max Beyer. Marc Hester pojedzie tym razem z Oliverem Wulffem Frederiksenem. Francję reprezentować będą Bryan Coquard i Donovan Grondin.

Wystartują także: Andreas Graf/Andreas Muller, Dan Holloway/Adrian Hegyvary, Mark Downey/Felix English i Josh Scott/Huge Jones.

Poprzedni artykułMP 2019: Wyniki trzeciego dnia
Następny artykułSzeroki skład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.