Na welodromie w Manchesterze rozpoczęły się kolejne zawody Six Day Series. W omnium kobiet triumfowała Katie Archibald. Po pierwszym dniu zawodów mężczyzn prowadzą Shane Archbold i Aaron Gate. Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski zajmują 9. miejsce.

Pierwszą konkurencją trzydniowej sześciodniówki mężczyzn był wyścig eliminacyjny. Wygrali go Yoeri Havik/Wim Stroetinga, którzy prowadzą w klasyfikacji generalnej Six Day Series. Pszczolarski i Staniszewski odpadli w końcowej części wyścigu i zajęli 5. miejsce. Polacy utrzymywali tę pozycję w klasyfikacji generalnej. W pierwszym madisonie byli jednym z siedmiu duetów, który nadrobił okrążenie. W klasyfikacji wyścigu nasi kolarze uplasowali się na 6. pozycji.

Żaden z Polaków nie startował w pierwszym wyścigu za dernami, który wygrał Aaron Gate. Kolejną konkurencją zmagań był wyścig punktowy. Wojciech Pszczolarski nie zdobył żadnego punktu i zajął 16. miejsce. Zwycięzcą okazał się Stephen Hall. W drugim wyścigu za dernami oglądaliśmy Daniela Staniszewskiego. Polski kolarz na początku objął prowadzenie, ale ostatecznie spadł na 7. pozycję. Popis mocy dał Ethan Hayter. Brytyjczyk prawie zdublował wszystkich rywali i zrobił wspaniałe widowisko.

Dzień zakończył się 25-minutowym madisonem. Na samym początku rywalizacji okrążenie nadrobili: Jarrad Drizners/Leigh Howard, Steven Burke/Ethan Hayter i Chris Latham/Andrew Tennant. Przypomnijmy, że rundy nadrobione w wyścigach madison doliczane są do klasyfikacji generalnej. Później peleton zdublowali jeszcze Shane Archbold/Aaron Gate i Kersten Thiele/Henning Bommel. Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski zajęli 15. miejsce.

Polacy długo w klasyfikacji generalnej plasowali się na 5. miejscu. Po madisonie spadli na 9. pozycję. Pierwszego dnia rywalizacji Pszczolarski i Staniszewski zdobyli 41 punktów. Mają także stratę jednego okrążenia do dwóch najlepszych duetów. Są to Archbold i Gate (82 pkt.) oraz Drizners i Howard (75 pkt.).

Panie na początek sześciodniówki rozegrały tradycyjne omnium. Na torze zapowiadała się rywalizacja Brytyjek, w tym Katie Archibald, Laury Kenny, Neah Evans i Elinor Barker z Holenderką Kirsten Wild. W pierwszej konkurencji, czyli scratchu najlepsza była Wild. Mistrzyni świata pokonała na finiszu Archibald i Kenny.

Wyścig tempowy padł łupem Katie Archibald, ale Kirsten Wild zajęła drugie miejsce. W wyścigu eliminacyjnym obie panie spotkały się podczas ostatniej eliminacji. Wygrała Katie Archibald, która przed wyścigiem punktowym miała 2 punkty przewagi nad Wild. Brytyjka w ostatniej konkurencji zdobyła więcej punktów od Holenderki i wygrała z dorobkiem 134 punktów. Wild zgromadziła 119 punktów, a trzecia Laura Kenny 108 punktów.

Swoje zmagania rozpoczęli sprinterzy. Na liście startowej znalazło się 3 Brytyjczyków i 3 Niemców. Pierwszy dzień należał do gospodarzy. Wyścig na 200 metrów ze startu lotnego wygrał Jack Carlin z czasem 10,181. Później na podstawie wyników tej konkurencji rozegrano finały. W finale A Carlin zmierzył się z Jasonem Kennym i musiał uznać wyższość bardziej utytułowanego Brytyjczyka. Pierwszego dnia odbył się także keirin, który również zdominowali gospodarze. Wygrał Matthew Rothermann przed Kennym i Carlinem. Liderem po pierwszym dniu jest Kenny, który ma 3 punkty przewagi nad drugim Carlinem.