fot. Mohd Azizulhasni Awang / Twitter

Malezyjczyk Mohd Azizulhasni Awang był najlepszy w keirinie podczas mistrzostw Australii.

Kolarz z Półwyspu Malajskiego wraz ze swoim reprezentacyjnym kolegą Muhammadem S.F. Sahromem zostali dopuszczeni do torowych mistrzostw Australii, które odbyły się na welodromie w Brisbane.

Malezyjczycy wystartowali w keirinie, w którym zdobyli dwa medale – Azizulhasni Awang zwyciężył, a Sahrom finiszował na trzeciej pozycji. Dla obu zawodników był to pierwszy start od mistrzostw świata w Berlinie, kiedy to Awang zdobył brązowy medal w sprincie pokonując w biegach o trzecie miejsce Mateusza Rudyka. Kolarzy rozdzielił Matthew Glaetzer, który po ceremonii dekoracji oddał koszulkę mistrza Australii Awangowi.
https://twitter.com/AzizulAWANG/status/1341629816412413953?s=19

Start pary z Malezji nie był wyjątkiem. W australijskim czempionacie wystąpiła też Shannon McCurley z Irlandii, która zdobyła dwa srebrne medale, w scratchu i omnium. Zarówno Malezyjczycy, jak i McCurley na co dzień mieszkają w Australii.

Poprzedni artykułWojciech Pszczolarski wraca do TUFO Pardus Prostějov
Następny artykułSzymon Sajnok chce wystartować na torze w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.