fot. Marek Bala / naszosie.pl

Podczas Track Cycling Challenge w szwajcarskim Grenchen zwycięstwa zanotowali Alan Banaszek oraz Filip Prokopyszyn. Obaj zrobili to w wyścigu punktowym, z tym że ten drugi w kategorii do lat 19. Zaś trzecią lokatę w scratchu wywalczył Adrian Tekliński. 

Track Cycling Challenge to międzynarodowe zawody torowe odbywające się pod szyldem Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) w kategorii C1.

Alan Banaszek wygrał wyścig punktowy rozgrywany na dystansie 120 okrążeń, czyli 30 kilometrów. Polak z 29-punktowym dorobkiem pewnie pokonał drugiego Josepha Nally’ego z Wielkiej Brytanii, który zgromadził tylko 13 punktów. Pełne wyniki wyścigu znajdują się tutaj.

Sukces odniósł również młody Filip Prokopyszyn, ponieważ wygrał wyścig punktowy do lat 19. Drugiego Mathisa Ducrueta pokonał o 7 punktów, sam zdobywając dwadzieścia. Wyścig punktowy w tej kategorii jest rozgrywany na dystansie 60 okrążeń, czyli 15 kilometrów. Pełne wyniki tutaj.

Prokopyszyn do swoje sukcesu w wyścigu punktowym dorzucił również drugie miejsce w scratchu do lat 19, gdzie uległ jedynie Dominikowi Bielerowi. Pełne wyniki tutaj.

Dobry wynik, bo trzecią lokatę w scratchu, zdobył Adrian Tekliński. „Tekla” przegrał z Kylem Gordonem i Ryanem Schiltem, tracąc jedno okrążenie. Pełne wyniki tutaj.

Track Cycling Challenge w Grenchen był rozgrywany w dniach 19-20 grudnia.

Poniżej video podsumowujące pierwszy dzień rywalizacji.

Poprzedni artykułTosh Van der Sande „wpadł” podczas sześciodniówki w Gandawie
Następny artykułPuchar Świata w Londynie – statystyki
Marta Wiśniewska
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.