fot. UEC

Europejska Unia Kolarska (UEC) na czwartkowym posiedzeniu Zarządu w Lozannie podjęła decyzję o odwołaniu Mistrzostw Europy w Mińsku, które miały się odbyć w drugiej połowie czerwca. Aktualnie Unia pracuje nad alternatywnym rozwiązaniem.

Ze względu na ostatnie wydarzenia na Białorusi, wiele państw zrezygnowało z udziału w Mistrzostwach Europy w kolarstwie torowym, które planowo miały się odbyć w Mińsku. Taką decyzję kilka dni temu podjęła Holandia oraz Niemcy (pisaliśmy o tym TUTAJ), a dziś Belgia.

Już we wtorek Europejska Unia Kolarska poinformowała, że bacznie przygląda się sytuacji na Białorusi i, w związku z tym, podejmie decyzję o organizacji kontynentalnego czempionatu na czwartkowym posiedzeniu Zarządu. Dziś poinformowano, że Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym w Mińsku zostaną odwołane.

– Dziś podczas posiedzenia Zarządu podjęliśmy decyzję o odwołaniu imprezy w Mińsku. (…) Już teraz pracujemy nad znalezieniem alternatywnego rozwiązania, które umożliwi kolarzom i kolarkom z naszych pięćdziesięciu federacji narodowych start w tym sezonie w imprezie kontynentalnej – powiedział Prezydent Europejskiej Unii Kolarskiej, Enrico Della Casa.

Na obecną chwilę nie wiadomo, gdzie zorganizowane zostaną tegoroczne Mistrzostwa Europy. Według serwisu CyclingTips.com, chęć organizacji imprezy wyraziła Kopenhaga.

Poprzedni artykułHolandia i Niemcy rezygnują ze startu w Mistrzostwach Europy w Mińsku
Następny artykułZmiana terminu Torowych Mistrzostw Europy, trzecia runda Pucharów Narodów w Sankt Petersburgu
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.