fot. UEC

Europejska Unia Kolarska (UEC) poinformowała o zmianie terminu rozegrania Torowych Mistrzostw Europy 2021. Wczoraj ogłoszono też, że na początku lipca odbędzie się kolejna runda Pucharu Narodów.

Niedawno UEC poinformowała, że tegoroczne Mistrzostwa Europy na torze nie zostaną rozegrane w Mińsku, jak początkowo planowano. Było to spowodowane sytuacją polityczną na Białorusi, która skłoniła kilka drużyn do rezygnacji ze startu w czempionacie. Dotychczas nie wiadomo było, kiedy i gdzie odbędzie się impreza.

Dziś poznaliśmy odpowiedź na pierwsze pytanie – tegoroczne Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym odbędą się nie w czerwcu, jak początkowo planowano, a na początku października (5 lub 6 – 9 lub 10 października). Jest to o tyle dziwne, że 13 października wystartować mają mistrzostwa świata, które odbędą się w Aszchabadzie, stolicy Turkmenistanu. Wciąż nie znamy organizatora imprezy, ale chęć ugoszczenia kolarzy i kolarek wyraziło kilka państw, w tym Litwa czy Dania.

Ostatnią dużą torową imprezą przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio będzie więc Puchar Narodów w Sankt Petersburgu. Jak poinformowała Międzynarodowa Unia Kolarska, zawody odbędą się w dniach 8-11 lipca i mają zastąpić odwołaną rundę nowego cyklu, która początkowo miała odbyć się w walijskim Newport.

Dotychczas rozegrana została jedna odsłona Pucharu Narodów, która odbyła się w Hongkongu. Druga, zaplanowana na początek czerwca w kolumbijskim Cali, została przeniesiona na późniejszy termin z powodu protestów.

Poprzedni artykułUEC odwołuje Mistrzostwa Europy w Mińsku
Następny artykułNowa lokalizacja Torowych Mistrzostw Świata 2021!
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.