W sezonie 2021 Wojciech Pszczolarski będzie ścigał się w drużynie TUFO Pardus Prostějov, którą reprezentował od 2014 do 2019 roku. 

Wojciech Pszczolarski wraca do czeskiego zespołu po roku spędzonym w Wibatech Merx. Na torze w barwach drużyny Wiesława Ciasnochy Pszczolarski wystąpił między innymi w mistrzostwach Polski, a na szosie brał udział w Dookoła Mazowsza i w wyścigu ze startu wspólnego podczas krajowego czempionatu.

Wojciech Pszczolarski jest jednym z najbardziej utytułowanych, aktywnych polskich torowców. Specjalizuje się w wyścigu punktowym, w którym dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Europy, a raz zajął trzecie miejsce na mistrzostwach świata. Na swoim koncie ma też brązowy medal mistrzostw Europy w madisonie (w parze z Danielem Staniszewskim).

W tym roku reprezentował Polskę na mistrzostwach świata i Europy. Jego najlepszym wynikiem było czwarte miejsce w wyścigu punktowym w Berlinie.

https://twitter.com/wojtekpszczola/status/1345033179661561857?s=19

Poprzedni artykułW Grudziądzu ma powstać kryty tor kolarski
Następny artykułMistrzostwa Australii: Mohd Azizulhasni Awang najlepszy w keirinie
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.