fot. Six Day

Sześciodniówka w Rotterdamie zapowiada się bardzo emocjonująco. Właśnie poznaliśmy wszystkich uczestników tych prestiżowych zawodów. Polskę reprezentować będą Daniel Staniszewski i Wojciech Pszczolarski.

Chociaż zmagania na hali Ahoy Rotterdam odbędą się dopiero na początku stycznia 2020 roku to organizatorzy już potwierdzili pełną listę zawodników. W 38. edycji zmagań na holenderskim welodromie weźmie udział trzynaście par zawodników reprezentujących sześć różnych krajów. Wyścig zdecydowanie zyskuje na atrakcyjności, gdyż na starcie na pewno zameldują się podwójni Mistrzowie Świata z Niemiec – Roger Kluge i Theo Reinhardt.

Organizatorzy wyścigu Michael Ziljaard i Peter Schep są bardzo zadowoleni z listy zawodników, których udało im się zakontraktować na torowe zawody w Rotterdamie. Schep, który tytuł Mistrza Świata w wyścigu punktowym zdobył w 2006 roku w Bordeaux, uważa że obecność na wyścigu duetu Kluge – Reinhardt jest klasyczną wisienką na torcie:

Dzięki dwóm tytułom mistrzowskim z rzędu, można śmiało powiedzieć, że Roger i Theo są w tej chwili najsilniejszymi zawodnikami. Kluge to bardzo doświadczony kolarz, a wraz z Reinhardtem tworzą szybki, silny i ofensywny duet, który z pewnością powalczy o najwyższe laury na naszej imprezie

Organizatorzy zadbali o to, żeby rywalizacja w Rotterdamie była naprawdę zacięta. Walka o miejsce na podium powinna toczyć się do samego końca, gdyż na linii startu staną także Kenny De Ketele i Robbe Ghys z Belgii, którzy wygrali ostatnio sześciodniówkę w Gent czy Marc Hester i Oliver Wulff z Danii.

Wielkie emocje na torze w Ahoy Rotterdam rozpoczną się zaraz po Nowym Roku. Zawodnicy rozpoczną ściganie 2 stycznia i zakończą zmagania we wtorek – 7 stycznia 2020 roku.

Poniżej prezentujemy pełną listę zawodników zgłoszonych do Wooning Six Days w Rotterdamie.
Team Flanderijn: Iljo Keisse (BEL) – Niki Terpstra (NED)
Team Wooning: Kenny De Ketele (BEL) – Robbe Ghys (BEL)
Team Dubbelsteyn: Roger Kluge (GER) – Theo Reinhardt (GER)
Team Calex: Daniel Staniszewski (POL) – Wojciech Pszczolarski (POL)
Team Whirlpool: Lindsay De Vylder (BEL) – Jules Hesters (BEL)
Team Freightline: Jan-Willem van Schip (NED) – Moreno De Pauw (BEL)
Team Vlasman: Yoeri Havik (NED) – Wim Stroetinga (NED)
Team Silvana: Marc Hester (DEN) – Oliver Wulff Frederiksen (DEN)
Team Van der Valk: Jasper De Buyst (BEL) – Tosh Van der Sande (BEL)
Team Mako: Albert Torres (SPA) – Sebastían Mora (SPA)
Team Kingpolis: Ramon Sinkeldam (NED) – Maikel Zijlaard (NED)
Team European Lottery: Jesper Asselman (NED) – Etienne van Empel (NED)
Team Actos: Felix English (IRL) – Marc Potts (IRL)

Poprzedni artykułCyklorozmowy – Mateusz Rudyk
Następny artykułPŚ w Hongkongu: Wspaniali Holendrzy, czwarte miejsce Łoś i Karwackiej