fot. MAT Atom Deweloper Wrocław

Na torze w Pruszkowie odbyły się Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe. Jednocześnie były to także mistrzostwa kraju juniorów i młodzieżowców w konkurencjach nieolimpijskich.

W kategorii orlików mistrzostwa zdominował Dawid Migas. Kolarz ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz wygrał wyścig na 4 kilometry, wyścig punktowy, scratch i wyścig eliminacyjny. Patrycja Lorkowska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team Toruń) triumfowała w wyścigu na 3 kilometry oraz wyścigu eliminacyjnym orliczek. W scratchu musiała uznać wyższość Oliwii Majewskiej (MAT Atom Deweloper Wrocław). W wyścigu punktowym najlepsza była Anna Sagan (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team Toruń).

Julia Kowalska (KTK Kalisz) i Sylwia Kulczyk (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) wywalczyły po dwa złote medale w kategorii juniorek. Wśród juniorów mistrzami Polski zostali: Dawid Wiśniewski (Klub Sportowy Społem), Szymon Potasznik (KTK Kalisz), Radosław Frątczak i Adam Woźniak (obaj UKS Copernicus-CCC SMS Toruń).

Pełne wyniki:

Poprzedni artykułSezon sześciodniówek czas zacząć
Następny artykułSix Day London 2019: Wspaniały Cavendish, drugie miejsce Prokopyszyna
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.